Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Zdrowie » Personel

Będzie nowy konkurs na dyrektora szpitala w Krośnie

Magdalena Tymcio ponad miesiąc temu wygrała konkurs na dyrektora Podkarpackiego Szpitala Wojewódzkiego w Krośnie, ale dyrektorem nie zostanie. Zarząd województwa ma o niej inne zdanie niż komisja konkursowa.

Magdalena Tymcio była zastępcą dyrektora d.s. finansowych za czasów Mirosława Leśniewskiego, odwołanego przez zarząd województwa z powodów rosnącego zadłużenia kierowanej przez niego placówki. Od października ubiegłego roku pełni obowiązki dyrektora szpitala.

Do konkursu na stanowisko dyrektora startowała jako jedna z ośmiu kandydatów. Według komisji konkursowej przygotowała najlepszy program restrukturyzacji szpitala i poprawy jego kondycji finansowej. Program ten dla Zarządu okazał się jednak za mało przekonywujący, tak jak i jego autorka, którą Zarząd również obwinia o doprowadzenie do wzrostu zadłużenia szpitala.

Po ponad miesiącu zastanawiania się, we wtorek Zarząd województwa podjął decyzję, by nie uznawać werdyktu komisji konkursowej. Wkrótce zostanie więc ogłoszony nowy konkurs na dyrektora. Jeżeli zejdzie z nim tyle co poprzednio, to Magdalena Tymcio, która według Zarządu nie nadaje się na dyrektora, będzie jednak dyrektorować szpitalem przez następne pół roku.

W ramach oszczędności, o które tak walczy Zarząd, komisja konkursowa przed wyborem następnego kandydata powinna najpierw się z nim skonsultować. Po co zgadywać kogo władza ma na myśli i kogo ma na to stanowisko?
Grzegorz Skwara
2012-04-04
Tagi : Podkarpacki Szpital Wojewódzki Krosno powiat krośnieński dyrektor konkurs

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook