Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Zdrowie » Lecznictwo

Bezpłatna mammografia dla pań z powiatu krośnieńskiego

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne przeprowadzane w mammobusie. Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Badania odbędą się:

    Chorkówka – 9 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, Chorkówka 175

    Wojaszówka – 9 kwietnia przy Urzędzie Gminy, Wojaszówka 115

    Jedlicze – 10 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 1

    Iwonicz-Zdrój – 10 kwietnia przy Urzędzie Gminy, , al. Słoneczna 28

    Dukla – 11 kwietnia przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, , ul. Armii Krajowej 1A

    Rymanów – 11 kwietnia przy Ośrodku Zdrowia, ul. Grunwaldzka 8A

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania. więcej Informacji o badaniach na stronie www.mammo.pl

 

  40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, zapewniamy paniom nie kwalifikującym się jeszcze / już do Programu finansowanego przez NFZ,  bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

 

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.
Grzegorz Skwara
2015-04-01
Tagi : powiat krośnieński, Dukla, Jedlicze, Iwonicz - Zdrój Rymanów, Chorkówka, Wojaszówka, mamografia badania

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook