Kontakt
@

Sport » Zimowe

Rodzina Marciszów najlepsza w XXVIII Biegu Lotników

Marcela wygrała, a Izabela była drugą, wśród kobiet startujących w 28.edycji Bieszczadzkiego Biegu Lotników na trasach biegowych w Ustjanowej k/ Ustrzykach Dolnych. Bieg Gwiazd wygrał ich ojciec Marek Marcisz.

Jeszcze wczoraj krośnieńscy narciarze startowali, i wygrywali, w VIII Biegu Podhalańskim w Nowym Targu, a dzisiaj stawili się jeszcze liczniej w Ustjanowej na Biegu Lotników. Bieg ten organizowany jest rokrocznie dla uczczenia pamięci absolwentów szkoły szybowcowej w Ustianowej, którzy w czasach II wojny światowej bronili polskiego nieba. Gwiazdy imprezy rywalizowały na dystansie 3 km, zaś bieg główny liczył 15 km dla mężczyzn oraz 7,5 dla kobiet.

W rywalizacji mężczyzn krośnieńscy narciarze nie wywalczyli czołowych miejsc w kategorii OPEN, ale w swoich kategoriach wiekowych najlepsi Robert Gleń z Jedlicza i Bogdan Kustroń z Krosna. Do mety dotarło 70 mężczyzn, z tego aż 15 reprezentantów krośnieńskiego regionu.

WYNIKI BIEGU OPEN Mężczyzn 15 km.

7. Robert Gleń (MUKS Podkarpacie Jedlicze) 1 miejsce w kat. M02 – czas 00:50:36

8. Bogdan Kustroń (KroSki Briko Maplus - Krosno) 1 miejsce w kat. M04 – czas 00:50:46

10. Jacek Staroń (KroSki Briko Maplus - Krosno) 2 miejsce w kat. M02 – czas 00:51:55

12. Piotr Smolak (Poraj – Krosno) 2 miejsce w kat. M04 – czas 00:53:47

14. Piotr Habrat (Krosno) 7 miejsce w kat. M01 – czas 00:53:53

18. Piotr Szczygieł (KroSki Briko Maplus - Krosno) 6 miejsce w kat. M03 – czas 00:55:05

21. Bril Dawid (MUKS Podkarpacie Jedlicze) 8 miejsce w kat. M01 – czas 00:56:18

22. Jacek Habrat (Krosno) 9 miejsce w kat. M03 – czas 00:57:28

24. Wiktor Mosoń (MUKS Podkarpacie Jedlicze) 11 miejsce w kat. M03 – czas 00:59:24

35. Stanisław  Pacholczyk (Klimkówka)  3 miejsce w kat. M04 – czas 01:07:31

40. Laskowski Hubert (Krosno) 17 miejsce w kat. M03 – czas 01:11:11

44. Dariusz Pasterczyk ( MUKS Podkarpacie Jedlicze)  18 miejsce w kat. M03 – czas 01:14:18

50. Wacław Żurek (AERO KLUB Podkarpacki Krosno) 7 miejsce w kat. M05 – czas 01:19:19

53. Adam Kustroń (Krosno) 8 miejsce w kat. M04 – czas 01:20:02

54. Andrzej Kubacki (MUKS Podkarpacie Jedlicze) 20 miejsce w kat. M03 – czas 01:22:26

W biegu kobiet na dystansie 7,5 km klasykiem pewne zwycięstwo odniosła korczynianka Marcela Marcisz z miejscowego klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce zajęła jej młodsza siostra Izabela. W pierwszej  piątce znalazły się jeszcze Oliwia Bril i Paula Pasterczyk z Jedlicza. Bieg ukończyło 15 pań.

WYNIKI OPEN Kobiet 7,5 km.

1. Marcela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne - Korczyna)  1 miejsce w kat. K01  - czas 00:28:55
  2. Izabela Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne - Korczyna)   2 miejsce w kat. K01 – czas 00:32:28
  1. Oliwia Bril (MUKS Podkarpacie Jedlicze)          4 miejsce w kat. K01 – czas 00:36:04
  2. Paula Pasterczyk (MUKS Podkarpacie Jedlicze) 5 miejsce w kat. M01 – czas 00:36:11

14. Maria Pasterczyk (MUKS Podkarpacie Jedlicze)  2 miejsce w kat. K03 – czas 00:48:41

38. Monika Piskadło (Kro SKI AZS PWSZ Krosno)  67 miejsce w kat. K01 – czas 00:59:31

Tradycją Biegu Lotników jest także Bieg Gwiazd. W tym roku wygrał go Marek Marcisz z Korczyny, ojciec trzech biegający sióstr: Marceli, Eweliny i Izabeli. Tuż za podium uplasował się rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Edward Marszałek.