Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1460)
Kontakt
@

Sport » Zimowe

Ewelina Marcisz zdobyła brązowy medal na Uniwersjadzie 2015

Na Zimowej Uniwersjadzie w Szczyrbskim Plesie w rywalizacji w biegu ze startu wspólnego techniką dowolną na 15 kilometrów Ewelina Marcisz wywalczyła brązowy medal. To jej drugi medal zdobyty na tegorocznej Uniwersjadzie.

Do rywalizacji o medale na 15 km techniką dowolną ze startu masowego stanęło 50 zawodniczek. Podopieczna trenera Wiesława Cempy - Ewelina Marcisz bardzo dobrze zaprezentowała się na całej trasie. Przez cały czas starała się utrzymywać w czołówce. Jako  pierwsza minęła punkty pomiaru czasu na 7,5 i 11,25. Od tego miejsca Ewelina Marcisz, Anastassyia Slonova z Kazachstanu oraz Svetlana Nikolaeva z Rosji oderwały się od reszty zawodniczek. Przez dwa kilometry biegły wspólnie, dopiero na ostatnim kilometrze przed metą swoja silę pokazała Kazaszka i o 8,8 sekundy wyprzedziła drugą Nikolaevą. Ewelina Marcisz tracąc 15,2 sekundy do zwyciężczyni zdobyła brązowy medal.

- Bardzo stresowałam się przed tym startem. To był jeden z biegów w tym sezonie, gdzie bardzo chciałam się pokazać z dobrej strony. Zdobyłam drugi medal podczas tegorocznej Uniwersjady. Wyjadę stąd bardzo szczęśliwa. Jednak leciutki niedosyt pozostanie, że nie ma tego złotego krążka. To będzie na pewno jakiś cel na przyszłość. Nie można mieć od razu wszystkiego – podsumowała swój udział na Uniwersjadzie Ewelina Marcisz.

 

 
Grzegorz Skwara
2015-01-31
Tagi : Ewelina Marcisz, Uniwersjada 2015

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook