Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1459)
Kontakt
@

Sport » Piłka nożna

Czesław Owczarek nowym trenerem Karpat

Na dzisiejszej konferencji prasowej zaprezentowany został nowy trener Karpat. Najbliższy mecz z Tomasovią krośnieńscy piłkarze rozegrają już pod kierunkiem Czesława Owczarka. Był m.in trenerem Warty Poznań, a ostatnio asystentem trenera ekstraklasowej Zawiszy Bydgoszcz.

Na konferencji prasowej Prezes Zarządu Marek Penar przedstawił nowego dyrektora sportowego i nowego trenera „biało-niebieskich”.

Nowy szkoleniowiec 45-letni Czesław Owczarek ma za sobą bogatą karierę piłkarską, w trakcie której reprezentował głównie wielkopolskie kluby. Jako obrońca występował m.in. w Sokole Pniewy, Amice Wronki, Lechu Poznań, Warcie Poznań, Odrze Opole, Olimpii Poznań i Śląsku Wrocław. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 80 spotkań. Karierę trenerską rozpoczął w Jarocie Jarocin, z którą awansował do II ligi, prowadził także I-ligową Wartę Poznań i III-ligową Polonię Środa Wielkopolska. W poprzednim sezonie Czesław Owczarek był asystentem Mariusza Rumaka w ekstraklasowej Zawiszy Bydgoszcz.

 

Konferencja prasowa Karpaty Krosno

 

- Przede wszystkim wizja, która została przedstawiona przez prezesa, jak również ludzi, którzy są odpowiedzialni za ten klub jest dla mnie dosyć ciekawa – przedstawiał na konferencji swoją motywację objęcia funkcji trenera Karpat Czesław Owczarek. A ponieważ lubi wyzwania więc jest dobrej myśli, że wspólnie uda sprostać i tym wyzwaniom. - Myślę, że szybko dojdziemy do porozumienia z drużyną i wrócimy na prawidłowe tory, na takie jak w ubiegłym sezonie,  kiedy zespół był liderem po rundzie jesiennej. Futbol musi być przede wszystkim ciekawy, to jest najważniejsze, bo to przyciąga kibiców – odpowiadał  trener na pytanie o preferowany styl gry. - Będę się starał wprowadzić taki styl, który będzie atrakcyjny dla kibica, nie zapominając o tym, że najważniejszy jest jednak rezultat meczu.

Sprawą rozwojową jest jeszcze dalsze wzmocnienia zespołu. Na dzisiejszym treningu trener, przyglądał się kolejnym dwóm kandydatom do grania w „biało-niebieskich” barwach. A  jak zapewnił prezes do końca okienka transferowego istnieje jeszcze szansa na dodatkowe wzmocnienie zespołu. Odpowiadał za to będzie nowy dyrektor sportowy Piotr Przeniosło.

Według niego za dużo gwiazd też nie jest dobre dla zespołu, więc na razie do Krosna nie będzie ściągał tak jak do Poronina reprezentantów Polski. Ważniejsze będzie szukanie nowych młodzieżowców, a w tej chwili najważniejsze będzie nowe spojrzenie trenera na aktualną ekipę.

 

Relacja z konferencji na TeleKrosno.pl
Grzegorz Skwara
2015-08-19
Tagi : Krosno, Karpaty, piłka nożna, III liga, konferencja prasowa, Czesław Owczarek

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook