Galeria
(34349)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1294)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Uroczystości

Żałoba narodowa potrwa do niedzieli do północy

   Pełniący obowiązki głowy państwa po tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zdecydował o przedłużeniu żałoby narodowej do niedzieli.

   Żałoba narodowa w całym kraju formalnie rozpoczęła się sobotę 10 kwietnia o godz. 18. Ogłoszona została przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii i 94 innych osób, które zginęły w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem.

   Początkowo żałoba narodowa miała zakończyć się w najbliższy piątek. Jednak w związku z tym, że na sobotę zaplanowano uroczystości żałobne ku czci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, a w niedzielę odbędzie się pogrzeb Pary Prezydenckiej w Krakowie na Wawelu, marszałek Bronisław Komorowski przedłużył żałobę do niedzieli do północy.

   W czasie żałoby narodowej flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Na czas trwania żałoby odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.
   Imprezy kulturalne i sportowe planowane na weekend 16 - 18 kwietnia, w Krośnie i na terenie powiatu krośnieńskiego, również zostały odwołane.


Grzegorz Skwara
2010-04-14
Tagi : Krosno, pow. krośnieński, żałoba

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook