Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Uroczystości


Modlitwa, kwiaty i znicze na grobach bliskich

Cmentarze wypełniły dzisiaj tłumy ludzi, którzy w modlitwie i zadumie wspominali swoich bliskich zmarłych. Tych, którzy odeszli tak dawno, że nie pamiętają ich już najstarsze osoby w rodzinie i tych, którzy jeszcze kilka dni temu byli razem z nami.
2018-11-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iwoniczu

Msza święta, Marsz Pamięci, występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu i wykład naukowy posła Piotra Babinetza – tak mieszkańcy Iwonicza i Gminy Iwonicz-Zdrój obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
2015-03-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W Krośnie odwołano uroczystości katyńskie

   W związku z pogrzebem Prezydenta RP pana Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marii, nie będzie zapowiadanych na 18 kwietnia uroczystości rocznicowych związanych z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
2010-04-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Pamięć o bohaterach w Łączkach Jagiellońskich

   W Łączkach Jagiellońskich odbyła się dziś uroczystość upamiętnienia działalności niepodległościowej Józefa Cieśli ps. „Topór” oraz jego przełożonych, podkomendnych i współpracowników zabitych lub represjonowanych przez okupanta niemieckiego i władze komunistyczne.
2009-11-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiatowe obchody Święta Niepodległości

   Powiatowe uroczystości upamiętniające 91. rocznicę odzyskania niepodległości odbyły się dzisiaj w Miejscu Piastowym. Było tradycyjnie; złożenie kwiatów, Msza św. i okolicznościowy koncert.

2009-11-11    Grzegorz Skwara0 komentarzy

65 lat po krwawej bitwie

   65 lat temu na dukielskich wzgórzach toczyły się zacięte walki w ramach operacji karpacko-dukielskiej. W rocznicę tych wydarzeń w Dukli, Nowosielcach i Zarszynie odbyły się uroczyste obchody upamiętniające tę jedną z najkrwawszych bitew II wojny światowej.
2009-10-05    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Dzień Wojska Polskiego

   15 sierpnia na krośnieńskim rynku, jak co roku, w rocznicę bitwy warszawskiej odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. 79 lat temu polski żołnierz zaczął gonić bolszewików z polskiej ziemi.
2009-08-15    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook