Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Ludzie

Kacperek - pierwsze dziecko urodzone w nowym roku, Oliwier pierwszym krośnianinem

Pierwsze dziecko przyszło na świat w krośnieńskim szpitalu w półtorej godziny po przyjściu Nowego Roku. To chłopczyk o imieniu Kacper, syn Agaty Sarny z Leśniówki. Drugim noworodkiem i jednocześnie pierwszym krośnianinem był Oliwier Radulj.

W Krośnie prawdziwy wysyp noworodków. W ubiegłym roku, w tutejszym Szpitalu Wojewódzkim odbyły się 1352 porody (w tym 18 bliźniaczych), a w tym, do 3 stycznia do godziny 10, urodziło się już szesnaścioro dzieci. Pierwszy z tej szesnastki, 1 stycznia o 1.25 na świat przyszedł Kacper Gutkowski, którego mama pochodzi z Leśniówki z gminy Chorkówka.  Chłopiec ważył 3470g. W domu czeka na niego już starszy braciszek.

 

Agata Sarna z Leśniówki wraz ze swoim synkiem Kacperkiem

Agata Sarna z Leśniówki wraz ze swoim synkiem Kacperkiem

 

Prawie dwanaście godzin po Kacperku ( o 13.00) na świat przyszedł pierwszym Krośnianin. Oliwier - synek Natalii i Kamila Radulj. To ich pierwsze dziecko. Oliwier przyszedł na świat drogą naturalną, w porodzie rodzinnym. Chłopiec  jest silny i zdrowy, waży 3300 g i ma 57 cm wzrostu.

Natalia i Kamil Radulj z synkiem Oliwerem

Natalia i Kamil Radulj z synkiem Oliwerem

 

Tradycyjnie już pierwszego Krośnianina nowego roku odwiedza prezydent miasta. Jak przystało na „nawidzanki” nie przyszedł z pustymi rękami. Mama otrzymała kwiaty i talon na zakupy w wysokości 700 zł, a maluch znacznie większego od siebie misia i ubranko z napisem „Pierwszy Krośnianin”. 

Piotr Przytocki odwiedza pierwszego krośnianina

 

Dzisiaj obaj chłopcy opuszczą już szpital i pierwszą noc spędzą w rodzinnych domach.

  

 

Relacja filmowa na Telekrosno.pl
Grzegorz Skwara
2013-01-03
Tagi : krosno pierwsze narodziny 2013 szpital wojewódzki w krośnie

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook