Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1459)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Ludzie


Zasłużeni dla Krosna

Nagroda Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna” to najbardziej prestiżowa nagroda miejska, przyznawana osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się miastu lub dzięki którym miasto zostało zauważone w kraju i poza granicam. W tym roku laureatami nagrody zostali: Anna i Adam Münzbergerowie, Władysław Tlałka oraz O. Tadeusz Pobiedziński. Medale wręczono im dzisiaj podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krosna.
2013-06-15    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Kacperek - pierwsze dziecko urodzone w nowym roku, Oliwier pierwszym krośnianinem

Pierwsze dziecko przyszło na świat w krośnieńskim szpitalu w półtorej godziny po przyjściu Nowego Roku. To chłopczyk o imieniu Kacper, syn Agaty Sarny z Leśniówki. Drugim noworodkiem i jednocześnie pierwszym krośnianinem był Oliwier Radulj.
2013-01-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zmarł Jan Deptuch

W piątek 9 marca zmarł Jan Deptuch, mistrz cukiernik. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003), najwyższym odznaczeniem w rzemiośle Szablą Kilińskiego(2010 r.) oraz medalem Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna”. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 13 marca (wtorek) o godz. 13.00 w kościele p.w. św. Piotra i Jana z Dukli.
2012-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zasłużeni dla Obronności Kraju. Wzorowi w Iraku i Afganistanie

    W Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyła się wczoraj uroczystość wręczenia srebrnych medali rodzicom, których trzech i więcej synów wzorowo odbyło służbę wojskową. Odznaczeni zostali również żołnierze biorący udział w misjach w Iraku i Afganistanie.
2012-01-20    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Chłopiec po raz piąty. Po raz piąty 2 stycznia

   Pierwszy Krośnianin 2012 roku, znowu kazał długo na siebie czekać - przyszedł na świat dopiero 2 stycznia o godz. 16.20. Wiktor Włodarski, syn Kamili i Marcina, śliczny, zdrowy chłopiec ma 56 cm wzrostu i waży 3480 g.
2012-01-04    UM Krosna0 komentarzy

Zofia Tomkiewicz - 100-latka z Krosna

    100 lat obchodzi 29 grudnia Pani Zofia Tomkiewicz. Poetka, doskonale znana w Krośnie z działalności społecznej. Z okazji wspaniałych urodzin, szanowną jubilatkę odwiedzili goście - Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki, przedstawiciele ZUS oraz klubu literackiego RCKP.
2011-12-28    UM Krosna0 komentarzy

Jerzy Pisowacki kawalerem Orderu Odrodzenia Polski

    Jerzy Pisowacki ze Zręcina znalazł się w gronie 45 osób z Podkarpacia, które otrzymały dzisiaj wysokie odznaczenia państwowe. Drugie najwyższe polskie państwowe odznaczenie cywilne otrzymał za długoletnią pracę społeczną.
2011-09-06    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krośnian portret własny

   Jest coś magicznego, nieuchwytnego w starych fotografiach. Piękno, czar minionej epoki, tajemniczość przeszłości. I dusza. Wielu z nas wierzy, że pożółkłe, spękane tekturki kryją coś więcej niż tylko wyblakłe twarze. To niezwykłe pamiątki po ludziach, w których zaklęte zostały ich emocje, ich serce.
2011-06-03    Katarzyna Krępulec-Nowak0 komentarzy

Stefania Zborowska - zasłużona dla Krosna

    Pani Stefania Zborowska - wieloletni zasłużony nauczyciel, aktywny samorządowiec i niestrudzony działacz społeczny – uhonorowana została przez prezydenta medalem "Za zasługi dla Krosna". Pani Stefania przez kilkadziesiąt lat miała serce i wolę do działania na rzecz zmiany na lepsze miasta w którym mieszka, szczególnie dzielnicy Krościenko Niżne. To zasługuje na uznanie i szacunek – powiedział Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.
2011-05-30    UM Krosna0 komentarzy

Najstarszy mężczyzna w Krośnie skończył 100 lat

   Pan Zdzisław Newelicz obchodził 29 stycznia setne urodziny. Zapytany o receptę na długowieczność odpowiada, że nigdy nic specjalnie w tym celu nie robił, zaznacza tylko, że dobrze być stale w ruchu – po prostu dużo chodzić. Z okazji urodzin, z życzeniami dobrego zdrowia, szanownego jubilata odwiedził Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki i przedstawiciele ZUS.
2011-02-02    UMK0 komentarzyFacebook