Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Homo homini

Przekaż 1% dla Grzesia Niemczyka na leczenie ziarnicy złośliwej

    Wystarczy 1% z podatku dochodowego, abyś mógł pomóc w leczeniu nowotworu Grzesia Niemczyka. U 15-letniego mieszkańca Rymanowa pod koniec zeszłego roku zdiagnozowano chorobę nowotworową – potocznie zwaną ziarnicą złośliwą.

   Grzesiek to sympatyczny, młody człowiek, którego pasją jest muzyka i sport - przede wszystkim piłka nożna. Reprezentuje nawet trampkarzy Startu Rymanów i jest bardzo dobrze prosperującym zawodnikiem. Dość powiedzieć, że z 24 bramek strzelonych przez Start w rundzie jesiennej połowa była autorstwa Grześka.
Grzegorz Niemczyk

   Nie wiadomo jak dalej potoczy się nie tylko jego kariera sportowa, ale całe życie. W listopadzie zaczął mieć bowiem problemy ze zdrowiem. Zaczęło się od objawów zwykłego przeziębienia czyli kaszlu, bólów głowy, pleców oraz wieczornych dreszczy i stanów podgorączkowych. Kiedy leczenie antybiotykami pod kątem przeziębienia czy zapalenia zatok nie przynosiło pożądanych skutków, został skierowany do krośnieńskiego szpitala. Tam wykryto powiększone węzły chłonne śródpiersia, więc chłopiec w trybie natychmiastowym trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego na krakowskim Prokocimiu. Na oddziale hematologii i onkologii dziecięcej wykryto u niego chorobę nowotworową – chłoniaka Hodgkina, zwanego potocznie ziarnicą złośliwą.

Grzegorz Niemczyk    W leczeniu tego nowotworu stosuje się II wstępne cykle chemioterapii (jeden trwa miesiąc), następnie przeprowadza się badania kontrolujące przebieg choroby typu PET, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy scyntygrafia kości. Pozwala to ustalić stopień zaawansowania choroby i przebieg dalszego leczenia (chemioterapii lub radioterapii).W zależności od tego stopnia leczenie może potrwać pół roku lub dłużej, a systematyczna kontrola potrwa przez najbliższe 5-6 lat.

    30 grudnia Grzesiek rozpoczął leczenie. Do krakowskiego szpitala wyjeżdza średnio 3 razy w miesiącu. Pobyt tam trwa w zależności od reakcji organizmu na podawaną chemię od kilku dni do nawet miesiąca czasu.
Leczenie i taki tryb życia Grześka oraz towarzyszących mu bliskich jest bardzo kosztowny, dlatego wszystkie osoby i instytucje, które zechcą wesprzeć Grzegorza Niemczyka proszone są o przekazanie 1% z tytułu podatku dochodowego na konto Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej w Banku ING nr:
58 1050 1458 1000 0022 8442 0169
KRS: 0000221146
Z dopiskiem: "Grześ Niemczyk"


Wszystkim darczyńcom w imieniu Grzesia gorąco dziękujemy.

GS91
2012-02-11
Tagi : Rymanów, powiat krośnieński, pomoc, leczenie

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook