Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Społeczeństwo » Homo homini

Bal Charytatywny „Otwartych Serc”

   Działająca od 8 lat Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej ciągle szuka nowych form pracy. W tym roku po raz pierwszy wraz z Prezydentem Miasta Krosna zorganizowała Bal Charytatywny, który odbył się 4 lutego w Hotelu Krosno-Nafta.

   Fundacja pomaga głównie osobom z chorobą nowotworową z jaką zmagała się również pomysłodawczyni i patronka organizacji. Impreza była okazją do wręczenia nagród osobom, firmom i instytucjom, które wyróżniają się we wspieraniu akcji charytatywnych oraz sprzyjają lokalnej kulturze i sportowi.

   Trzy statuetki „Otwarte Serce” przyznane przez Fundację otrzymali: Tadeusz Sanocki – właściciel firmy Splast, Jacek Zelewski – wieloletni przyjaciel Fundacji oraz Zbigniew Jaskólski – właściciel Zakładu Usług Poligraficznych.
   Natomiast cztery statuetki "Za wrażliwość na potrzeby społeczne Krosna i jego mieszkańców" ufundowane już przez Samorząd Miasta Krosna trafiły z rąk Prezydenta Miasta do rąk przedstawicieli Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, PGNiG Technologie, Eurocash Franczyza oraz Nowego Stylu.
Fundatorzy nagród z nagrodzonymi
Fundatorzy nagród z nagrodzonymi (foto: UM Krosna)
   W czasie balu przeprowadzono również licytację, na której znalazły się przede wszystkim dzieła sztuki oraz przedmioty podarowane przez znanych polskich polityków, sportowców i artystów. Były wśród nich rękawice bokserskie Tomasza Adamka, koszulka Marcina Gortatam piłka z podpisami członków piłkarskiej reprezentacji Polski czy wieczne pióro Anny Komorowskiej.

   Około setki osób, które zdecydowały się na wydatek 240 złotych połączyło przyjemne z pożytecznym. Mile spędziło wieczór, a przy okazji pomogło będącym w potrzebie chorym. Całkowity dochód z przyjęcia wyniósł kilkanaście tysięcy złotych i zostanie przekazany poprzez fundację na rzecz dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi.
   Zabawę uświetniał Alosza Awdiejew. Artysta nie uzyskał żadnych profitów za występ, jego obecność również miała charytatywny charakter.

GS91
2012-02-07
Tagi : Krosno, nagrody

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook