Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1459)
Kontakt
@

Społeczeństwo


Modlitwa, kwiaty i znicze na grobach bliskich

Cmentarze wypełniły dzisiaj tłumy ludzi, którzy w modlitwie i zadumie wspominali swoich bliskich zmarłych. Tych, którzy odeszli tak dawno, że nie pamiętają ich już najstarsze osoby w rodzinie i tych, którzy jeszcze kilka dni temu byli razem z nami.
2018-11-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Iwoniczu

Msza święta, Marsz Pamięci, występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu i wykład naukowy posła Piotra Babinetza – tak mieszkańcy Iwonicza i Gminy Iwonicz-Zdrój obchodzili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
2015-03-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zasłużeni dla Krosna

Nagroda Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna” to najbardziej prestiżowa nagroda miejska, przyznawana osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się miastu lub dzięki którym miasto zostało zauważone w kraju i poza granicam. W tym roku laureatami nagrody zostali: Anna i Adam Münzbergerowie, Władysław Tlałka oraz O. Tadeusz Pobiedziński. Medale wręczono im dzisiaj podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krosna.
2013-06-15    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nagrodzeni za wrażliwość na potrzeby innych

Państwo Jadwiga i Wojciech Irzyk, Danuta Kowalczyk oraz Firma Nowy Styl Sp. z o.o. zostali nagrodzeni przez Prezydenta Miasta Krosna nagrodami "Za wrażliwość na potrzeby społeczne Krosna i jego mieszkańców". Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej uhonorowała statuetkami „Otwarte serce” Józefa Guzika właściciela Piekarni, Sylwestra Zubrzyckiego właściciela Agencji Ochrony ZUBRZYCKI oraz Zbigniewa Limbergera, Edwarda Markowicza i Eugeniusza Zagórskiego właścicieli Fiat Auto-Service.
2013-02-04    UM Krosna0 komentarzy

Kacperek - pierwsze dziecko urodzone w nowym roku, Oliwier pierwszym krośnianinem

Pierwsze dziecko przyszło na świat w krośnieńskim szpitalu w półtorej godziny po przyjściu Nowego Roku. To chłopczyk o imieniu Kacper, syn Agaty Sarny z Leśniówki. Drugim noworodkiem i jednocześnie pierwszym krośnianinem był Oliwier Radulj.
2013-01-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

32 x Złote Gody w Dukli

6 czerwca burmistrz Dukli Marek Górak i przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Andrzej Dziedzic wręczyli w imieniu Prezydenta RP - 32 parom z terenu gminy Dukla medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Jubilaci otrzymali również kwiaty, pamiątkowe dyplomy i upominki.
2012-06-08    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zmarł Jan Deptuch

W piątek 9 marca zmarł Jan Deptuch, mistrz cukiernik. Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2003), najwyższym odznaczeniem w rzemiośle Szablą Kilińskiego(2010 r.) oraz medalem Prezydenta Miasta Krosna „Za zasługi dla Krosna”. Msza św. żałobna odprawiona zostanie 13 marca (wtorek) o godz. 13.00 w kościele p.w. św. Piotra i Jana z Dukli.
2012-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Przekaż 1% dla Grzesia Niemczyka na leczenie ziarnicy złośliwej

    Wystarczy 1% z podatku dochodowego, abyś mógł pomóc w leczeniu nowotworu Grzesia Niemczyka. U 15-letniego mieszkańca Rymanowa pod koniec zeszłego roku zdiagnozowano chorobę nowotworową – potocznie zwaną ziarnicą złośliwą.
2012-02-11    GS910 komentarzy

Bal Charytatywny „Otwartych Serc”

   Działająca od 8 lat Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej ciągle szuka nowych form pracy. W tym roku po raz pierwszy wraz z Prezydentem Miasta Krosna zorganizowała Bal Charytatywny, który odbył się 4 lutego w Hotelu Krosno-Nafta.
2012-02-07    GS910 komentarzy

Pomoc dla ofiar pożaru w Posadzie Jaśliskiej

    Tragedia rodziny z Posady Jaśliskiej. W niedzielne przedpołudnie stracili dorobek całego życia w pożarze. Dom oraz pomieszczenia gospodarcze uległy całkowitemu spaleniu. Prosimy o pomoc dla poszkodowanej rodziny.
2012-01-22    GS910 komentarzyFacebook