Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Religia » Wydarzenia

SMAP -dzień drugi

   Dziś drugi dzień Spotkania Młodych w Krośnie. Głównym punktem tego dnia była „Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię - spotkanie przy Krzyżu” – wspólna modlitwa, której przewodniczył ks. abp Józef Michalik.

   Zanim jednak młodzież spotkała się wieczorem przy Krzyżu, czekał ją dzień wypełniony modlitwą i nabożeństwami, ale też spotkaniami i koncertami. Przed południem w kościołach stacyjnych odprawione zostały Msze święte, które koncelebrowali kapłani przybyli do Krosna wraz z młodzieżą. Po Mszy świętej uczestnicy udali się na spotkania w grupach. Po obiedzie spotkanie ze stypendystami Fundacji Dzieło NowegoTysiąclecia - Bądźmy uczniami i świadkami Chrystusa...

   W wypełnionej młodzieżą hali widowiskowo- sportowej o 15.00 koncerty muzyczne rozpoczął zespół Chrześcijańskiego New Life’m. Godzinę później, dla miłośników innej muzyki, w kościele ojców franciszkanów rozpoczął się Koncert Wielkopostny. Jego autorami byli uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie.

   W sobotnie popołudnie przed młodzieżą swoje drzwi otworzyły krośnieńskie muzea: Podkarpackie, Rzemiosła oraz Misyjne Sióstr Klawerianek. W Biurze Wystaw Artystycznych można było obejrzeć wystawę „Korczak i jego dzieło”. Natomiast w Poradni dla Młodzieży była możliwość porozmawiania m.in. na temat życia i powołania do małżeństwa, kapłaństwa czy do zakonu. Chwilę oddechu wśród licznych atrakcjach można była znaleźć „W ciszy przed Panem...” – czyli adoracji Eucharystycznej.
SMAP Krosno

   Po skromnym posiłku u rodzin lub w szkolnych stołówkach wszyscy uczestnicy SWAP spotkali się w hali na Bursakach. O godzinie 19.00 rozpoczął się ostatni punkt programu sobotniego wieczoru; „Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię - spotkanie przy Krzyżu”. Nabożeństwu adoracja krzyża przewodniczył ks. abp Józef Michalik, a homilię, której tematem była symbolika krzyża, wygłosił ks. bp Adam Szal.
   Podczas nabożeństwa został poświęcony nowy krzyż SMAP, wykonany przez ks. Marka Wojnarowskiego. Na czuwaniu przy nim przez kilka godzin trwało ponad 5 tysięcy młodych ludzi, a wędrującego po hali każdy starał się chociaż na chwilę ponieść.

Grzegorz Skwara
2008-03-15
Tagi : Krosno, rekolekcje

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook