Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Religia » Wydarzenia

XV Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

   Dzisiaj rozpoczęły się w Krośnie XV SPOTKANIA MŁODYCH ARCHIDIECEZJI PRZEMYSKIEJ (SMAP), którego mottem są słowa: „Bądźmy uczniami i świadkami Chrystusa w mocy Ducha Świętego”. Nawiązują one do hasła Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Australii.

   Tradycyjnie już w weekend przed Niedzielą Palmową młodzież na zaproszenie Metropolity Przemyskiego spotyka się na modlitwie w wyznaczonym mieście Archidiecezji, w ramach „diecezjalnego etapu” Światowego Dnia Młodzieży, ogłoszonego przez Ojca Świętego. W tym roku miastem tym jest Krosno. Gości ono młodzież już po raz trzeci. Ostatnio w Krośnie Spotkanie Młodych miało miejsce    siedem lat temu.

   Przez trzy dni młodzi ludzie, których przyjechało do Krosna prawie pięć tysięcy, będą uczestniczyć w specjalnych nabożeństwach, modlitwach i spotkaniach. Młodzież została podzielona na poszczególne parafie i zamieszka w domach rodzin, które zgodziły się ich na ten czas przyjąć. Część osób zakwaterowana została również w szkołach.

   Od godziny 12.00 trwało przyjmowanie młodzieży w sześciu krośnieńskich kościołach stacyjnych, gdzie zlokalizowano recepcje. Po przydziale do grupy, wręczeniu programów i materiałów wolontariusze z poszczególnych parafii rozprowadzili uczestników Spotkania do domów, w których młodzi ludzie będą gośćmi mieszkańców Krosna.

   O godzinie 18.30, po zawiązaniu wspólnoty, w kościołach rozpoczęły się celebracje nabożeństwa: JEDNEGO SERCA – JEDNEGO DUCHA. Nabożeństwom przewodniczyli:
- w parafii pw. św. Wojciecha i MB Częstochowskiej - ks. abp Józef Michalik,
- w parafii pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli - ks. bp Adam Szal,
- w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej (Fara) - ks. bp Marian Rojek,
- w parafii pw. Podwyższenia Krzyża (OO. Kapucyni) - ks. prał. Zbigniew Suchy, naczelny redaktor „Niedzieli Przemyskiej”,
- w parafii pw. Nawiedzenia NMP (OO. Franciszkanie) - ks. Bartosz Rajnowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu,
- w parafii pw. Ducha Świętego (Księża Michalici) - ks. Piotr Kandefer, prefekt i wykładowca w WSD w Przemyślu.


Grzegorz Skwara
2008-03-14
Tagi : Krosno, rekolekcje

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook