Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Religia » Nabożeństwa

Tegoroczne Spotkanie Młodych - w Łańcucie

„Radośni, bo Kościół naszym domem” – pod takim hasłem odbędą się w weekend od 30 marca do 1 kwietnia tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Do Łańcuta według organizatorów może przybyć około 4,5 tysiąca osób.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej organizowane jest od 19 lat. Łączy się ono ze Światowym Dniem Młodzieży obchodzonym w Niedzielę Palmową. Skierowane jest zasadniczo do ludzi młodych, którzy ukończyli 16 lat, jednak ramach przygotowania do bierzmowania uczestniczyć w nim mogą również uczniowie klas I i II gimnazjum. Warunkiem uczestnictwa jest wzięcie udziału w specjalnych spotkaniach przygotowawczych. Zgłoszenia przyjmują księża w parafiach.

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18:30 zawiązaniem wspólnoty i celebracją nabożeństwa „Dom na skale” w czterech kościołach stacyjnych. W Farze spotka się m.in. młodzież z dekanatów  Krosno II  i Miejsce Piastowe, w kościele św. Michała z dekanatu Krosno I, a w  kościele św. Mikołaja w Kraczkowej  z dekanatów: Krosno III, Rymanów i Dukla.

Sobotnie Spotkanie zapoczątkują msze św. o godzinie 8:30 we wszystkich kościołach w Łańcucie oraz w kościołach w Albigowej, Głuchowie, Kraczkowej, Krzemienicy, Soninie i Wysokiej. Po ich zakończeniu odbędą się spotkania w kilkunastoosobowych grupach dzielenia. Popołudniowa część rozpocznie się o godzinie 15:00 na łańcuckim rynku spotkaniem z cyklu „Dumni z ewangelii”. W jego ramach o godzinie 16:00 zaplanowany jest koncert zespołu „Deus Meus”. Wieczorem w kościołach stacyjnych odbędą się nabożeństwa adoracji krzyża.

Kulminacją SMAP-u będzie niedzielna uroczysta msza św. na łańcuckim rynku. Poprzedzi ją obrzęd poświęcenia palm na placu przy farze oraz procesja spod fary na rynek.
Grzegorz Skwara
2012-03-10
Tagi : Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook