Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Religia » Ludzie

Proboszcz z Iwli mistrzem szachownicy

   W Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu zakończyły się VIII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Tytuł mistrzowski wywalczył ks. Andrzej Kuzio, proboszcz z Iwli.

   VIII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa trwały od 6 do 11 lipca w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

   W zmaganiach szachowych udział brali: ks. Franciszek Grela z Diecezji Sandomierskiej, ks. Stanisław Dębowski z Diecezji Radomskiej, ks. Janusz Podlaszczak z Diecezji Rzeszowskiej, al. Wiesław Ołowski z Diecezji Łomżyńskiej, o. Grzegorz Wiejak OFMConv z Zamościa, br. Marek (Leszek Bartoś) ze Zgromadzenia Braci Albertynów (Kraków). Gospodarzy, czyli diecezję przemyską reprezentowali: ks. Andrzej Kuzio, proboszcz parafii w Iwli, ks. Konrad Dyrda, katecheta z Sanoka oraz broniący tytułu mistrzowskiego ks. Stanisław Bąk, wikariusz parafii Błażowa.

   Rozgrywki odbywały się według systemu kołowego i składały się z 9 rund. Tempo gry to 1,5 godziny na partię dla każdego zawodnika. Zawody sędziował Zygmunt Wielecki.

   Tytuł mistrzowski wywalczył ks. Andrzej Kuzio, proboszcz z Iwli. Drugie miejsce zajął ks. Stanisław Bąk, a trzecie kleryk Wiesław Ołowski z Drohiczyna.

   Zawody podsumował ks. bp Marian Rojek, który wręczył zawodnikom nagrody oraz udzielił im pasterskiego błogosławieństwa


Grzegorz Skwara
2009-07-11
Tagi : , rozrywka

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook