Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Publiczne


Każą nam pracować do 67. roku życia

Będziemy pracować dłużej. Sejm przyjął dzisiaj nową ustawę emerytalną. Piątka posłów z Podkarpacia było Za jej wprowadzeniem było pięciu „krośnieńskich” posłów: Tomasz Kulesza, Marek Rząsa, Piotr Tomański z PO, Mieczysław Kasprzak PSL oraz Małgorzata Marcinkiewicz z Ruchu Palikota. Do Sejmu weszli dzięki poparciu m.in. ponad 3,5 tys. krośnian.
2012-05-12    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zmarł Bronisław Burek

W środę 4 kwietnia, w wieku 88 lat zmarł Bronisław Burek – niezwykły człowiek, społecznik zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Był Radnym Krosna aż przez sześć kadencji. Działał aktywnie w Zarządzie Dzielnicy Suchodół.
2012-04-05    UM Krosna0 komentarzy

Samorządy przeciwne zmianom w sanepidzie

Po społecznych protestach rząd kolejny raz wycofuje się, przynajmniej na razie, z proponowanych zmian. Tym razem poszło o cięcia w Sanepidach. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krośnie miałaby zostać tylko filią sanockiej stacji.
2012-03-20    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Kulesza za Chomycz, Chomycz za Chomycz

    Podkarpaccy politycy PO wracają na stare stołki. Premier oficjalnie powołał Małgorzatę Chomycz na stanowisko Wojewody Podkarpackiego. Pierwszy w kolejce na jej miejsce w Sejmie jest były poseł Tomasz Kulesza.
2011-12-12    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krosno i Miejsce Piastowe „Samorządowymi Antyliderami Edukacji”

    Krosno i Miejsce Piastowe otrzymały certyfikaty „Samorządowego Lidera Edukacji. W tym samym czasie, kiedy oba samorządy szukają oszczędności na oświacie, wydają po kilka tysięcy złotych na jeszcze jedną kartę, którą powieszą sobie na ścianie.
2011-12-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Posłowie wybrali sobie komisje

   Posłowie przegłosowali dziś skład większości komisji sejmowych. Wybrani przez krośnian posłowie zasiądą w 15 komisjach. W ich władzach znalazło się dwóch naszych posłów: Stanisław Piotrowicz (PiS) i Mieczysław Golba (SP).
2011-11-17    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Tak głosowali mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego

   W okręgu krośnieńsko-przemyskim najwięcej głosów wyborcy oddali na Prawo i Sprawiedliwość. Partia ta wygrała również we wszystkich krośnieńskich gminach. Z partiami na kolejnych miejscach było już różnie. O drugie miejsce PSL walczył z Platformą, a o trzecie z PSL rywalizował Ruch Palikota.
2011-10-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jak w krośnieńskim wypadły partie?

   Wybory to wyborny okres do sprawdzenia jakim poparciem w społeczeństwie cieszą się poszczególne partie. Okazuje się, że krośnieński region nie jest bynajmniej politycznie jednolity. Prawie każda gmina ma własne preferencje.
2011-10-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Alicja Zając senatorem z okręgu krośnieńskiego

   Wczorajsze wybory do Senatu, z poparciem ponad połowy biorących udział w wyborach, wygrała reprezentująca Prawo i Sprawiedliwość Alicja Zając. Krośnieńskie kandydatki otrzymały zdecydowanie mniejsze poparcie. Joannę Frydrych poparł co czwarty, a Grażynę Szelc co trzydziesty wyborca.
2011-10-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Poparcie dla krośnieńskich kandydatów na posłów

    Na 293 tysiące głosów oddanych w okręgu krośnieńsko- przemyskim prawie 49 tysięcy zdobyli kandydaci na posłów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Największym poparciem cieszył się Stanisław Piotrowicz, który zebrał ponad 12 tysięcy głosów.
2011-10-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy