Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Kultura » Spektakle

ZŁOTA IGŁA dla Teatru "i t d..."

Z główną nagrodą powrócił z dwudniowego pobytu w Ostrołęce krośnieński Teatr „i t d...” Jego młodzi aktorzy, mazowieckiej publiczności, jak również kolegom „po fachu” z całej Polski, zaprezentowali spektakl „Obecność”.

W dniach 26-27 w Klubie Oczko Ostrołęckiego Centrum Kultury odbył się X Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych Igła 2014. O Złotą, Srebrną i Brązową Igłę w Klubie „Oczko” rywalizowały teatry i aktorzy (wykonawcy monodramów) z całej Polski. Widzowie i jurorzy obejrzeli 5 monodramów i 9 spektakli teatralnych.

- Teatry uczestniczące w X Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych Igła 2014 – zaprezentowały programy godne jubileuszu. Pojawiły się spektakle oparte na autorskich scenariuszach, dotykające problemów nurtujących młodych wykonawców. Inscenizacje niebanalne, poszukujące nowatorskich środków, w wielu przypadkach świadczące o znalezieniu własnego języka teatralnego - dojrzałe aktorsko, artystycznie przemyślane – podsumowało dwudniowe zmagania jury.

ZŁOTA IGŁA dla Teatru "i t d..."

Komisja artystyczna w składzie: Natalia Sołtysik - reżyser teatralny, Fabian Kocięcki - aktor i Jan Zdziarski z Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej przyznała jedną z dwóch Złotych Igieł, ufundowanych przez Prezydenta Miasta Ostrołęki, Teatrowi "i t d..." z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza z Krosna za spektakl "Obecność". Drugą, równorzędną nagrodę otrzymał Teatr Krzesiwo z Ośrodka Szkolno–Wychowawczego w Warszawie za spektakl "Gramy o wszystko".

 

 
Grzegorz Skwara
2014-09-28
Tagi : RCKP, teatr itd..., Złota Igła, nagroda

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook