Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Kultura » Ludzie

Natalia Niedziela i Aleksandra Kozubal lauretkami festiwalu

W Instytucie Muzyki UR najzdolniejsi wokaliści z Podkarpacia zaprezentowali wczoraj swoje umiejętności na IV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. W gronie laureatów znalazły się Natalia Niedziela, Aleksandra Kozubal i Klaudia Delimata z krośnieńskiego Studia Piosenki SWING RCKP.

Festiwal „Piosenka w Meloniku” odbył się w Rzeszowie już po raz czwarty. Coroczne wydarzenie to wynik zwycięstwa Rzeszowskiego Domu Kultury w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą” w 2010 roku. Organizatorzy od samego początku stawiają sobie za cel wspieranie i promowanie najzdolniejszych wokalistów z całego Podkarpacia.

Występy wokalne zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe: 13-15 lat, 16-18 lat oraz powyżej 19 lat. Każdy z uczestników wykonywał jedną piosenkę aktorską, filmową lub musicalową w języku polskim lub obcym. Występy ocenione były przez Komisję Artystyczną Festiwalu, któremu przewodniczyła znana polska piosenkarka i kompozytorka – Renata Przemyk.

Natalia Niedziela

W najstarszej grupie wiekowej (19+) najlepsza okazała się Natalia Niedziela. „Aint no way” w jej wykonaniu w opinii jury zasłużyło na I nagrodę.


Aleksandra Kozubal

 W kat.13-16 l – II nagrodę utworem „How long will” zdobyła Aleksandra Kozubal. Wyróżnienie powędrowało do Klaudii Delimaty.

Wszystkie krośnieńskie laureatki pracują pod kierunkiem Lucyny Durał ze Studia Piosenki Swing działającego przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Grzegorz Skwara
2014-02-11
Tagi : Studio Piosenki Swing Natalia Niedziela Aleksandra Kozubal

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook