Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Kultura » Ludzie


Możemy docenić ludzi krośnieńskiej kultury

W Urzędzie Miasta Krosna można składać wnioski w ramach dwunastej edycji nagrody Prezydenta za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda przyznawana jest twórcom i animatorom kultury związanym ze środowiskiem naszego miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.
2016-04-12    umkrosna0 komentarzy

Edward Marszałek Mistrzem Mowy Polskiej

Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie, zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. 29 września, w Teatrze Miejskim w Gdyni, odbył się finał XIV edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.
2014-09-30    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Natalia Niedziela i Aleksandra Kozubal lauretkami festiwalu

W Instytucie Muzyki UR najzdolniejsi wokaliści z Podkarpacia zaprezentowali wczoraj swoje umiejętności na IV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. W gronie laureatów znalazły się Natalia Niedziela, Aleksandra Kozubal i Klaudia Delimata z krośnieńskiego Studia Piosenki SWING RCKP.
2014-02-11    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zarząd Województwa docenił Czesława Nowaka i Stanisława Kenara

    W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, twórcy zasłużeni dla kultury i sztuki naszego regionu odebrali dzisiaj z rąk Jana Burka nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wśród nagrodzonych byli Czesław Nowak z Krosna i Stanisław Kenar z Iwonicza.
2010-07-11    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Ania Habrat zagrała wyróżniająco

   Anna Habrat z klasy skrzypiec Oleksiya Kozlova Szkoły Muzycznej "PRO MUSICA" zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę w regionalnym konkursie "Dźwięki smyczkiem malowane", który odbył się 28 kwietnia w Dębicy.
2010-05-09    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Doceń ludzi kultury

   Przed nami ósma edycja Nagrody Prezydenta Miasta Krosna w dziedzinie kultury. Wnioski o jej przyznanie można składać w Urzędzie Miasta Krosna.
2010-04-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

"Mała Gracja" Mistrzem Polski

   Krośnieńska formacja taneczna "Mała Gracja" obroniła zdobyty rok temu tytuł Mistrza Polski. Po raz kolejny stanęła na najwyższym podium ogólnopolskich zawodów.
2009-10-11    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Ewa Cisowska LOVE CHOPIN

   Ewa Cisowska wygrała konkurs firmy Apart na projekt biżuterii inspirowanej muzyką Chopina. Nagrodzone projekty to: bransoleta „Rewolucyjna", broszka „Autograf" oraz naszyjnik „Piano".
2009-07-02    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nagrodzeni ludzie kultury

   Zarząd województwa docenił podkarpackich twórców i animatorów kultury; pasjonatów, którzy od wielu lat pracują w placówkach kultury, zespołach ludowych i chórach.
2009-06-30    Grzegorz Skwara0 komentarzy

8-letnia Ania Blecharz zagra w Paryżu

   Młodziutka krośnianka Ania Blecharz wystąpi wśród europejskich muzyków w międzynarodowym konkursie pianistycznym w Paryżu. To już czwarta pianistka, uczennica szkoły Pro Musica, która wystąpi we Francji.
2009-02-25    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook