Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1460)
Kontakt
@

Kultura » Koncerty

Złote Pasmo dla Chóru „Echo”

Chór mieszany „Echo” z Krosna dyrygencką batutą Marioli Rybczak został laureatem VIII Podkarpackiego Przeglądu Chórów – Pieśni Pasyjne w Radymnie.

W sobotę, 5 kwietnia, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie odbył się VIII Podkarpacki Przegląd Chórów - Pieśni Pasyjne. Wzięło w nim udział 15 zespołów z całego Podkarpacia.  Krośnieński chór wykonał 5 pieśni:  Zawitaj Ukrzyżowany (opr. J. Gałuszka),  Witaj cierniowa korono (opr. J. Świder), O głowo umęczona (J. S. Bach), Na krzyżu (S. Kwiatkowski) i Przy Twym Krzyżu (W.H. Doane w opr. M. Rybczak). Solistką ostatniego z utworów była Agata Kielar, a akompaniatorem Antoni Tełewiak.

Po zakończeniu konkursowych występów uczestnicy Przeglądu mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie dla nich warsztatach.

W finałowej część Przeglądu najpierw wszyscy uczestnicy odśpiewali wspólnie pieśń Dzięki Ci Panie,  po czym z koncertem wystąpił ubiegłoroczny laureat I nagrody Przemyski Chór Kameralny Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu. Po jego zakończeniu przyszedł czas ogłoszenia zwycięzców. Głównymi laureatami tegorocznej edycji Przeglądu, i zarazem zdobywcami nagród w wysokości 1000zł, zostały dwa chóry: Chór mieszany „Echo” z Krosna oraz chór akademicki Politechniki Rzeszowskiej Po ogłoszeniu wyników była okazja do wysłuchania koncertu laureatów.

Organizatorami przeglądu były: Centrum Kulturalne w Przemyślu, Miejski Ośrodek Kultury w Radymnie, Parafia Rzymskokatolicka w Radymnie, Burmistrz Miasta Radymno, Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie oraz Kuria Metropolitalna w Przemyślu. Przegląd odbył się pod honorowym patronatem Metropolity Przemyskiego oraz Starosty Powiatu Jarosławskiego.

 
Grzegorz Skwara
2014-04-07
Tagi : koncert, chór mieszany Echo, Mariola Rybczak

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook