Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Kultura » Koncerty


Rozpoczął się 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

Ponad 600 młodych tancerzy z ośmiu krajów świata przeszło w barwnym korowodzie ulicami Iwonicza Zdroju inaugurując 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.
2015-07-17    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jedlicki koncert dla Oskara

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – fizycznie mała szkoła - okazała się dzisiaj wielka duchem. Po raz kolejny jej uczniowie zorganizowali dla miejscowego społeczeństwa Koncert Charytatywny. Tym razem młodzi artyści, w wypełnionej po brzegi sali Rafinerii Orlen Południe, zaprezentowali się dla Oskara Szczepanika.
2015-03-29    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Bieszczady bez granic” na krośnieńskim Pleyelu

W dniu 5.02.2015r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie w ramach X Międzynarodowego Forum Pianistycznego BIESZCZADY BEZ GRANIC odbył się koncert na zabytkowym fortepianie Pleyel z 1862 r., który należy do najcenniejszych zabytków muzealnych, a poza tym mimo zaawansowanego wieku w dalszym ciągu jest sprawnym instrumentem.
2015-02-06    Mateusz Pastuszak0 komentarzy

Złote Pasmo dla Chóru „Echo”

Chór mieszany „Echo” z Krosna dyrygencką batutą Marioli Rybczak został laureatem VIII Podkarpackiego Przeglądu Chórów – Pieśni Pasyjne w Radymnie.
2014-04-07    Grzegorz Skwara0 komentarzy

"Lubatowianie" najlepsi - i to trzy razy

Wczoraj w Dynowie odbył się Przegląd Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych. Po raz kolejny swój wielki kunszt i talent potwierdził zespół „Lubatowianie”. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły: męski i żeński zespół „Lubatowianie” oraz „Mali Lubatowianie”, a „Młodzi Lubatowianie” zajęli III miejsce.
2013-05-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Młodzi Polonusi po raz ósmy zawitali do Iwonicza-Zdroju

Siedemnaście zespołów bierze udział w VIII Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu Zdroju. Imprezę tradycyjnie rozpoczął barwny korowód wszystkich 500 uczestników, a wieczorem odbył się koncert inauguracyjny na iwonickim deptaku.
2012-07-20    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

Z tą siłą miała rację Halina Kunicka, chociaż dzisiaj na balkonie zamiast babci i mamy równie dobrze mogłaby stać męska część rodziny. Efekt zapewne byłby podobny. Podobne wrażenia mogli odnieść widzowie XII Rymanowskich Spotkaniach Orkiestr Dętych.
2012-07-08    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Dukielska „Niedziela z muzyką i humorem”

Próbę ożywienia dukielskiego rynku podjął Ośrodek Kultury. W dzisiejsze popołudnie rozbrzmiewały na nim ludowe oraz dixielandowe rytmy. Mieszkańcom Dukli zaprezentowały się zespoły z sąsiedniej gminy. Można by powiedzieć, że z za miedzy.
2012-07-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Lubatowianie wśród najlepszych na „Pogórzańskiej Nucie”

W ubiegłym roku na Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Pogórzańska Nuta”, który odbywa się w Dynowie znakomicie zaprezentowały się zespoły z Lubatowej. W tym roku poszło im jeszcze lepiej.
2012-05-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W naszym niebie - chociaż z duszą na ramieniu

Intensywny, dłuższy niż zwykle weekend majowy pomogła łagodnie zakończyć grupa „Z duszą na ramieniu”. Młodzi artyści zwabili sympatyków poezji śpiewanej do Piwnicy PodCieniami, gdzie nie po raz pierwszy oczarowali słuchaczy swoim niepowtarzalnym talentem.
2012-05-06    GS910 komentarzyFacebook