Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Kultura » Imprezy

W RCKP było już wielkanocnie

Tradycyjnie już RCKP na tydzień przed świętami zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Były pisanki, stroiki, pyszne wypieki, koszyczki i arcydzieła wyrobów rękodzielniczych.

29 marca, tradycyjnie już w  Niedzielę Palmową, odbył się w Krośnie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza Kiermasz Wielkanocny. Jak co roku,  niezmiennie cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta oraz regionu.

X Kiermasz Wielkanocny w RCKP w Krośnie

Na jubileuszowym kiermaszu na 100 stoiskach zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje i stowarzyszenia, przedstawiciele placówek oświatowych oraz twórcy ludowi z całego regionu.

X Kiermasz Wielkanocny w RCKP w Krośnie

Na rozstawionych na dwóch piętrach RCKP straganach znalazły się wszystkie rzeczy, które już za tydzień będą na wszystkich świątecznych stołach. Można było obejrzeć, a nawet zakupić wielkanocne ciasta, wędliny, pieczywo, stroiki, baranki wielkanocne i oczywiście pisanki.

 

Podczas kiermaszu można było również obejrzeć wystawę X Konkursu Plastycznego Wielkanocne Tradycje Pogranicza "Palma, Pisanka, Wieniec, Ozdoba świąteczna". Na wystawie zaprezentowane były prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie, wykonane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z placówek oświatowych z terenu Krosna, powiatu krośnieńskiego, a także ze Słowacji i Ukrainy.

 

 Zobacz X Kiermasz Wielkanocny  w RCKP na fotografii i na filmie

 
Grzegorz Skwara
2015-03-29
Tagi : Krosno, RCKP, kiermasz wielkanocny,

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook