Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1460)
Kontakt
@

Kultura


Natalia Niedziela i Aleksandra Kozubal lauretkami festiwalu

W Instytucie Muzyki UR najzdolniejsi wokaliści z Podkarpacia zaprezentowali wczoraj swoje umiejętności na IV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. W gronie laureatów znalazły się Natalia Niedziela, Aleksandra Kozubal i Klaudia Delimata z krośnieńskiego Studia Piosenki SWING RCKP.
2014-02-11    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zabytkowe pojazdy na krośnieńskim Rynku

W niedzielne południe krośnieński rynek opanowali miłośnicy motoryzacji. Właściciele prawie 100 samochodów i motocykli przyjechali na III Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych. Po krośnieńskim spotkaniu kolumna samochodów przejechała drogami powiatu krośnieńskiego.
2013-07-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

"Lubatowianie" najlepsi - i to trzy razy

Wczoraj w Dynowie odbył się Przegląd Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych. Po raz kolejny swój wielki kunszt i talent potwierdził zespół „Lubatowianie”. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęły: męski i żeński zespół „Lubatowianie” oraz „Mali Lubatowianie”, a „Młodzi Lubatowianie” zajęli III miejsce.
2013-05-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Skrzat Titelitury” w Krośnieńskiej Bibliotece

22 lutego br. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej blisko 150 dzieci obejrzało spektakl „Skrzat Titelitury” przygotowany przez Art-De Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa. Przedstawienie stanowiło dodatkową atrakcję dla wszystkich dzieci uczestniczący w zajęciach prowadzonych codziennie w okresie ferii dla małych mieszkańców Krosna w Oddziale dla Dzieci i wszystkich filiach KBP.
2012-02-22    Monika Machowicz0 komentarzy

Młodzi Polonusi po raz ósmy zawitali do Iwonicza-Zdroju

Siedemnaście zespołów bierze udział w VIII Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych w Iwoniczu Zdroju. Imprezę tradycyjnie rozpoczął barwny korowód wszystkich 500 uczestników, a wieczorem odbył się koncert inauguracyjny na iwonickim deptaku.
2012-07-20    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

Z tą siłą miała rację Halina Kunicka, chociaż dzisiaj na balkonie zamiast babci i mamy równie dobrze mogłaby stać męska część rodziny. Efekt zapewne byłby podobny. Podobne wrażenia mogli odnieść widzowie XII Rymanowskich Spotkaniach Orkiestr Dętych.
2012-07-08    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Dukielska „Niedziela z muzyką i humorem”

Próbę ożywienia dukielskiego rynku podjął Ośrodek Kultury. W dzisiejsze popołudnie rozbrzmiewały na nim ludowe oraz dixielandowe rytmy. Mieszkańcom Dukli zaprezentowały się zespoły z sąsiedniej gminy. Można by powiedzieć, że z za miedzy.
2012-07-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Lubatowianie wśród najlepszych na „Pogórzańskiej Nucie”

W ubiegłym roku na Przeglądzie Kapel, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Pogórzańska Nuta”, który odbywa się w Dynowie znakomicie zaprezentowały się zespoły z Lubatowej. W tym roku poszło im jeszcze lepiej.
2012-05-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Sax i saksofon, czyli Jarosław Sereda w Saloniku

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z muzykiem Jarosławem Seredą. Znany nie tylko w regionie kameralista i muzyk orkiestrowy mówił m.in. o fascynacji swym instrumentem – saksofonem, jego genezie i roli we współczesnej muzyce. Wyjątkowości spotkaniu dodało prawykonanie utworu brazylijskiej kompozytorki Andrei Carmen Pensado.
2012-05-10    Jan Tulik0 komentarzy

W naszym niebie - chociaż z duszą na ramieniu

Intensywny, dłuższy niż zwykle weekend majowy pomogła łagodnie zakończyć grupa „Z duszą na ramieniu”. Młodzi artyści zwabili sympatyków poezji śpiewanej do Piwnicy PodCieniami, gdzie nie po raz pierwszy oczarowali słuchaczy swoim niepowtarzalnym talentem.
2012-05-06    GS910 komentarzyFacebook