Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Kultura


Pokonkursowa wystawa „Leśne Fotografie 2018”

Środek lutego to czas, gdy tradycyjnie już w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbywa się zakończenie ogólnopolskiego konkursu „Leśne Fotografie”. Laureatom XVIII edycji konkursu wręczono nagrody i wyróżnienia oraz otwarto wystawę prezentującą nadesłane na konkurs fotografie.
2019-02-13    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Możemy docenić ludzi krośnieńskiej kultury

W Urzędzie Miasta Krosna można składać wnioski w ramach dwunastej edycji nagrody Prezydenta za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Nagroda przyznawana jest twórcom i animatorom kultury związanym ze środowiskiem naszego miasta za szczególne osiągnięcia artystyczne oraz za wyróżniające się dokonania na rzecz upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego.
2016-04-12    umkrosna0 komentarzy

Rozpoczął się 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych

Ponad 600 młodych tancerzy z ośmiu krajów świata przeszło w barwnym korowodzie ulicami Iwonicza Zdroju inaugurując 9. Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.
2015-07-17    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jedlicki koncert dla Oskara

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu – fizycznie mała szkoła - okazała się dzisiaj wielka duchem. Po raz kolejny jej uczniowie zorganizowali dla miejscowego społeczeństwa Koncert Charytatywny. Tym razem młodzi artyści, w wypełnionej po brzegi sali Rafinerii Orlen Południe, zaprezentowali się dla Oskara Szczepanika.
2015-03-29    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W RCKP było już wielkanocnie

Tradycyjnie już RCKP na tydzień przed świętami zorganizowało Kiermasz Wielkanocny. Były pisanki, stroiki, pyszne wypieki, koszyczki i arcydzieła wyrobów rękodzielniczych.
2015-03-29    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Bieszczady bez granic” na krośnieńskim Pleyelu

W dniu 5.02.2015r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie w ramach X Międzynarodowego Forum Pianistycznego BIESZCZADY BEZ GRANIC odbył się koncert na zabytkowym fortepianie Pleyel z 1862 r., który należy do najcenniejszych zabytków muzealnych, a poza tym mimo zaawansowanego wieku w dalszym ciągu jest sprawnym instrumentem.
2015-02-06    Mateusz Pastuszak0 komentarzy

Edward Marszałek Mistrzem Mowy Polskiej

Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie, zdobył tytuł Mistrza Mowy Polskiej. 29 września, w Teatrze Miejskim w Gdyni, odbył się finał XIV edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej.
2014-09-30    Grzegorz Skwara0 komentarzy

ZŁOTA IGŁA dla Teatru "i t d..."

Z główną nagrodą powrócił z dwudniowego pobytu w Ostrołęce krośnieński Teatr „i t d...” Jego młodzi aktorzy, mazowieckiej publiczności, jak również kolegom „po fachu” z całej Polski, zaprezentowali spektakl „Obecność”.
2014-09-28    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Złote Pasmo dla Chóru „Echo”

Chór mieszany „Echo” z Krosna dyrygencką batutą Marioli Rybczak został laureatem VIII Podkarpackiego Przeglądu Chórów – Pieśni Pasyjne w Radymnie.
2014-04-07    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Leśne Fotografie 2013” w Krośnieńskiej Bibliotece

12 lutego 2014 r. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy „Leśne Fotografie” 2013”. Laureatom wręczono nagrody książkowe, dyplomy i pamiątkowe kubki, zdobywcy pierwszej drugiej i trzeciej nagrody otrzymali dodatkowo wizerunki św. Franciszka, wykonane przez Zdzisława Pękalskiego, bieszczadzkiego artystę.
2014-02-13    Joanna Łach0 komentarzyFacebook