Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Gospodarka » Rolnictwo


Pomoc dla kulinarnego dziedzictwa

Od 4 czerwca br. producenci i wytwórcy produktów regionalnych i ekologicznych, jadalnych produktów leśnych z Podkarpacia mogą starać się o bezzwrotną pomoc finansową w ramach polsko-szwajcarskiego projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy”. Jego głównym celem jest wparcie dla tych producentów i wytwórców – powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Rzeszowie Krzysztof Staszewski, prezes Stowarzyszenia Pro Carpathia.
2012-05-23    Krzysztof Zieliński0 komentarzy

Kiełtyka nominowany do konkursu „Polski Producent Żywności 2012”

Chleb swojski z kawą zbożową z piekarni PPH Kiełtyka z Łężan znalazł się wśród ośmiu nominacji, które otrzymały podkarpackie firm do ogólnopolskiego etapu inicjatywy pozytywistycznej im Eugeniusza Kwiatkowskiego "Polski Producent Żywności 2012".
2012-04-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krośnieńskie firmy w drugim etapie konkursu AGRO POLSKA 2012

   Sześć firm branży spożywczej z powiatu krośnieńskiego i trzy z Krosna będzie ubiegać się o godło promocyjne Agro Polska dla swoich wyrobów. Dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie zostały wręczone nominacje do ogólnopolskiego etapu tego konkursu.
2012-01-19    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Będą pieniądze dla rolników na dodatkową działalność gospodarczą

    Masz dobry pomysł na inwestycje w przedsięwzięcia, które pozwalają uzyskiwać dodatkowe dochody z działalności innej niż rolnicza i „trochę” wolnej gotówki. Drugie tyle może dołożyć ci ARiMR.
2010-08-04    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zostań winiarzem

   Interesujesz się winiarstwem, myślisz o założeniu własnej winnicy. Weź udział w bezpłatnym szkoleniu przygotowanym przez Stowarzyszenie Winiarzy Podkarpacia.
2010-03-09    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Najcenniejsze drzewo rosło w Zyndranowej

   Tegoroczny rekord, na XI Submisji Drewna Cennego, to ponad 12 tysięcy złotych za metr sześcienny drewna jaworowego. Tak wysoko wyceniono drzewo ścięte w nadleśnictwie Dukla w kompleksie leśnym Ostra.
2010-03-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Ser kozi z Mszany "Perłą 2009"

    Dwa produkty regionalne z Podkarpacia zostały nagrodzone "PERŁAMI" na Międzynarodowych Targach Wyrobów Spożywczych i Gastronomii Polagra Food 2009 w Poznaniu. Jeden z nich to "Ser kozi wołoski naturalny" z Rodzinnego Gospodarstwa Ekologicznego FIGA.
2009-09-20    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Mniej biurokracji przy produkcji żywności ekologicznej

   Ma być łatwiej zarejestrować produkcję ekologicznej żywności, jej przetwarzanie, a także handel ekologicznymi produktami. Nowa ustawa o rolnictwie ekologicznym wprowadza zasadę jednego okienka.
2009-08-07    Grzegorz Skwara 0 komentarzy

Można nadal składać wnioski na działalność nierolniczą

   W 11 województwach Oddziały Regionalne ARiMR, w tym Oddział Podkarpacki, przyjmują nadal wnioski na „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. O pomoc na rozwój działalności innej niż rolnicza mogą się ubiegać rolnicy i ich domownicy.
2009-07-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów

   Ruszyła IX edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów”, na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną.
2009-05-09    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook