Galeria
(32832)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1270)
Kontakt
@

Gospodarka » Komunikacja

Dziś blokada ronda w Miejscu Piastowym

Kierowcy planujący dzisiaj w godzinach popołudniowych przejazd przez Miejsce Piastowe powinni poszukać sobie dróg alternatywnych. W godzinach 15.00 – 17.00 na przejściach w okolicy ronda pojawić się ma znacznie zwiększona liczba pieszych.

Blokada ronda w Miejscu Piastowym związana jest z brakiem jakiejkolwiek reakcji ze strony urzędów i instytucji do jakich organizatorzy blokady  kierowali protesty oraz zgłaszali nieprawidłowości i sytuacje korupcjogenne jakie miały miejsce przy planowaniu i wydawaniu zezwoleń na budowę farm wiatrowych w całej Polsce.

Zdaniem Stowarzyszenie dla Rozwoju Wsi Polskiej polskie prawo jest niedoskonałe i dopuszcza lokalizowanie elektrowni wiatrowych zbyt blisko domów mieszkalnych. Na dodatek wiele decyzji lokalizacyjnych zdaniem protestujących, wydawanych jest w sposób nieprawidłowy.

Stowarzyszenie w porozumieniu z mieszkańcami gmin z woj. Podkarpackiego protestujących przeciw zbyt bliskiej odległości farm wiatrowych od zabudowań mieszkalnych zorganizuje w piątek 3 października 2014r. w godz. od 15.00 do 17.00 kolejne pikiety , tym razem na terenie już dwóch województw, podczas których m.in. zablokowane zostanie rondo w Miejscu Piastowym na drodze 28 Krosno – Sanok i 19 Rzeszów-Barwinek.

Policja nie wydała zgody na całkowita blokadę dróg, dlatego protest polegać będzie na ciągłym przechodzeniu uczestników pikiety przez przejścia dla pieszych.
Grzegorz Skwara
2014-10-03
Tagi : blokada drogi, protest, wiatraki

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook