Galeria
(32832)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1270)
Kontakt
@

Gospodarka » Komunikacja

W Iskrzyni i Krościenku Wyżnym odcinkowy pomiar prędkości

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w całym kraju wybrał 29 nowych lokalizacji odcinkowego pomiaru prędkości. Jedna z dwu lokalizacji na Podkarpaciu znajdzie się na drodze krajowej nr 9 w Iskrzyni i Krościenku Wyżnym.

Już wkrótce kierowcy jadący krajową „9” przez Iskrzynie i Krościenko Wyżne będą musieli szczególnie kontrolować używanie pedału gazu. Na odcinku mierzącym 1,3 km wprowadzony zostanie odcinkowy pomiar prędkości.

W Iskrzyni i Krościenku Wyżnym odcinkowy pomiar prędkości

Urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości nie da się oszukać, tak jak to robi się powszechnie w przypadku fotoradarów, hamując tuż przed nim i przyspieszając zaraz po jego minięciu. Zainstalowane urządzenia będą rejestrowały czasu wjazdu samochodów w strefę pomiaru i wyjazdu z niej. Na podstawie tych danych system obliczy średnią prędkość.

Jeśli będzie ona wyższa od dozwolonej na danym odcinku (a w Iskrzyni i Krościenku Wyżnym jest teren zabudowany !) informacja o popełnionym wykroczeniu będzie wysyłana do centrali GITD. Po ustaleniu przez inspektorów właściciela sfotografowanego pojazdu trafi do niego przesyłka z propozycją przyjęcia mandatu lub wskazania sprawcy wykroczenia. Zdjęcia aut jadących zgodnie z przepisami będą automatycznie usuwane.

Podstawowymi kryteriami branymi pod uwagę przez GITD w typowaniu odcinków, na których zainstalowane zostaną urządzenia rejestrujące były: stan bezpieczeństwa, warunki techniczne potrzebne dla zamontowania urządzeń, jednolite limity prędkości na całej długości odcinka, a także brak większych skrzyżowań w obrębie planowanej instalacji oraz zlokalizowanie odcinków wyłącznie na drogach krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

 

 

 
Grzegorz Skwara
2014-02-13
Tagi : odcinkowe ograniczenia prędkości

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook