Galeria
(32832)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1270)
Kontakt
@

Gospodarka » Komunikacja

Budujemy "Rowerową Mapę Miasta"

Zima za pasem a sezon rowerowy za nami. Urząd Miasta, chcąc przygotować się do kolejnego, zaprasza mieszkańców do wskazania „swoich” szlaków rowerowych – ścieżek, z których korzystali dojeżdżając do pracy czy jeżdżąc rowerem dla przyjemności. Najciekawsze trasy zostaną nagrodzone.

Jazda rowerem to sport dla każdego. Zarówno rodziny z dziećmi, osoby starsze i osoby aktywnie uprawiające sporty mogą czerpać przyjemność z jazdy rowerem. Choć Krosno leży w pagórkowatym terenie, duża liczba mieszkańców porusza się na rowerach. Dla nich przygotowywane są drogi rowerowe i montowane stojaki. Jazda na rowerze jest także atrakcyjnym sposobem na zwiedzanie miasta.

Krośnianie korzystają z rowerów dojeżdżając do pracy, na zakupy ale, przede wszystkim dla rekreacji. Chcemy aby Krosno stało się miastem przyjaznym dla rowerzystów – mówi Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna. Ponieważ od nowego sezonu chcemy rozwijać sieć tras rowerowych, już teraz chcemy się do tego przygotować. Zapraszamy mieszkańców do wskazania „swoich” ścieżek, którymi poruszają się na rowerach. Ułatwi nam to wyznaczenie i oznakowanie nowych szlaków rowerowych na wiosnę.

Urząd Miasta przygotował specjalną mapę na którą, po pobraniu ze strony magistratu, mieszkańcy mogą nanosić swoje trasy. Można też skorzystać z internetowej aplikacji Google Maps, i za jej pomocą nanieść na mapę swoje ścieżki.

 

Rowerowa mapa Krosna

 Rowerowa mapa Krosna

 

Chcemy żeby każdy z mieszkańców mógł w łatwy sposób wskazać nam miejsca, w których warto przygotować trasę rowerową – mówi Grzegorz Półchłopek Zastępca Naczelnika Wydziału Kultury, Spotu i Turystyki UM. Opisy tras czy mapki można dostarczyć do urzędu w formie papierowej lub elektronicznej. Rysunki, opisy czy wydruki można przynieść do Biur Obsługi Urzędu miasta lub wysłać na specjalnie przygotowany adres e-mail. Na ten sam adres można wysłać odnośnik do mapy Google Maps. Dla autorów najciekawszych tras przygotujemy specjalne nagrody-upominki.

Na potrzeby „rowerowych konsultacji społecznych” uruchomiony został specjalny adres e-mail: rowery@um.krosno.pl. Na stronie www.krosno.pl/rowery, z której można pobrać mapę do zaznaczenia tras, będą też publikowane informacje z przebiegu konsultacji.

Nie stawiamy szczególnych wymagań, jakie mają spełniać zgłaszane trasy. Może to być rysunek, opis lub odnośnik do trasy zaznaczonej na elektronicznej mapie Google. Prosimy jednak aby trasy były opatrzone krótkim komentarzem rowerzysty – mówi Grzegorz Półchłopek. Liczymy, że mieszkańcy pomogą nam budować „rowerową mapę miasta” – dodaje.
UMKrosna
2013-11-28
Tagi : Krosno, gospodarka, inwestycje, komunikacja, ścieżki rowerowe

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook