Galeria
(32832)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1270)
Kontakt
@

Gospodarka » Komunikacja

Krosno odzyskało połączenie kolejowe ze światem

    Pociągi powróciły na trasę Jasło - Sanok tydzień przed zapowiadanym terminem. Widocznie Przewozy Regionalne dowiedziały się, że na całej trasie nie ma już śniegu i szynobusy będą mogły sobie znowu bezpiecznie powozić powietrze.

   Po półrocznej przerwie Przewozy Regionalne przywróciły dziś kursowanie pociągów na linii Jasło - Zagórz. Z Krosna znowu można więc wyjechać pociągiem. Chcąc udać się poza województwo podkarpackie nadal konieczne są przynajmniej dwie przesiadki. O czasie przejazdu nie wspominając.

   Od 1 września ubiegłego roku na tej trasie funkcjonowała zastępcza komunikacja autobusowa. Przywrócenie ruchu po torach spowodowane może być tym, że Przewozom Regionalnym skończyła się lista wymówek, którymi mogła usprawiedliwiać wycofanie pociągów osobowych z tej linii.
   Od września do połowy grudnia powodem były wykonywane roboty torowe. Przedłużono je do końca grudnia z powodu nie przekazania do użytkowania niektórych peronów. Kolejne przedłużenie do 20 stycznia 2012r związane było z przedłużeniem prac naprawczo – inwestycyjnych. Po raz czwarty przesunięto je do dnia 15 marca 2012r.; tym razem z powodu wyłączenia autobusu szynowego z eksploatacji.
Szynobus w Krośnie
Ostatni szynobus przejeżdżał przez Krosno latem ubiegłego roku
   Ruch pasażerski między Jasłem a Zagórzem nadal obsługiwać będą codziennie dwie pary pociągów. To za mało by obsłużyć tych, którzy mogą być potencjalnymi pasażerami - czyli uczniów i osoby dojeżdżające do pracy. W obie strony nie da się tego zrobić przy korzystaniu z pociągu, a to wyklucza zakup biletu miesięcznego albo powrotnego. Nadal będą więc jeździć tylko po to, aby jeździć.

Grzegorz Skwara
2012-03-07
Tagi : Krosno, powiat krośnieński, kolej

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook