Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Gospodarka » Komunikacja


Dziś blokada ronda w Miejscu Piastowym

Kierowcy planujący dzisiaj w godzinach popołudniowych przejazd przez Miejsce Piastowe powinni poszukać sobie dróg alternatywnych. W godzinach 15.00 – 17.00 na przejściach w okolicy ronda pojawić się ma znacznie zwiększona liczba pieszych.
2014-10-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Dalekobieżne pociągi powrócą na krośnieńskie tory

Po 5 latach przerwy PKP planuje wznowić dalekobieżne połączenia kolejowe w południowej części województwa podkarpackiego. Zgodnie z zapowiedzią od grudnia pociągi mają kursować na trasie Zagórz - Kraków – Warszawa - Gdynia.
2014-10-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W Iskrzyni i Krościenku Wyżnym odcinkowy pomiar prędkości

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w całym kraju wybrał 29 nowych lokalizacji odcinkowego pomiaru prędkości. Jedna z dwu lokalizacji na Podkarpaciu znajdzie się na drodze krajowej nr 9 w Iskrzyni i Krościenku Wyżnym.
2014-02-13    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Utrudnienia w ruchu na krośnieńskich drogach

W tym tygodniu (od 16.12 do 21.12), planowane są dalsze utrudnienia w ruchu na krośnieńskiej "obwodnicy". W remoncie jest również ul. Powstańców Śląskich.
2013-12-16    UMKrosna0 komentarzy

Budujemy "Rowerową Mapę Miasta"

Zima za pasem a sezon rowerowy za nami. Urząd Miasta, chcąc przygotować się do kolejnego, zaprasza mieszkańców do wskazania „swoich” szlaków rowerowych – ścieżek, z których korzystali dojeżdżając do pracy czy jeżdżąc rowerem dla przyjemności. Najciekawsze trasy zostaną nagrodzone.
2013-11-28    UMKrosna0 komentarzy

Koniec strajku w krośnieńskim PKS-ie. Autobusy wyjadą na trasy

W nocy zakończył się trwający od środy strajk w krośnieńskim PKS. Związki zawodowe i właściciel zawarły porozumienie. Od dziś przywrócone zostają, zgodnie z rozkładem jazdy, wszystkie kursy autobusów. Przez najbliższe pół roku pasażerowie mogą spokojnie podróżować ”pekaesami”.
2012-08-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Ograniczenia nośności na powiatowych drogach

Na drogach widać już wiosnę. Trawa na poboczach jeszcze nie rośnie, ale wyrastają już znaki ograniczenia tonażu. Od jutra Powiatowy Zarząd Dróg w Krośnie wprowadza na powiatowych drogach okresowe ograniczenia ciężaru całkowitego pojazdów.
2012-03-18    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krosno odzyskało połączenie kolejowe ze światem

    Pociągi powróciły na trasę Jasło - Sanok tydzień przed zapowiadanym terminem. Widocznie Przewozy Regionalne dowiedziały się, że na całej trasie nie ma już śniegu i szynobusy będą mogły sobie znowu bezpiecznie powozić powietrze.
2012-03-07    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zamkną Lwowską. Będą zmiany w rozkładach jazdy i korki

    Od poniedziałku (5.12) do piątku ma być nieprzejezdna ul. Lwowska w Krośnie w obrębie przejazdu kolejowego. To efekt prac modernizacyjnych przy tym przejeździe. Kierowców samochodów oraz pasażerów komunikacji publicznej czekają spore utrudnienia.
2011-12-04    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zachowaj rozwagę w pobliżu cmentarzy

    W nadchodzący przedłużony weekend czeka nas zwiększone nasilenie ruchu na drogach, szczególnie tych znajdujących się w pobliżu cmentarzy. W niektórych miejscach wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu. Zwracajmy uwagę na ustawione znaki.
2011-10-28    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook