Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1459)
Kontakt
@

Gospodarka » Inwestycje


Nowy most w Krośnie już przejezdny

Mieszkańcy Krosna od dziś mają nowy most na Wisłoku. Przeprawa na ul. Konopnickiej jest już przejezdna. Most ma zmniejszyć korki w mieście i będzie też skrótem z ul. Krakowskiej w kierunku Czarnorzek i Rzeszowa.
2013-12-31    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Mistrzowie Inwestycji – Krosno na podium

Krosno znalazło się w pierwszej trójce samorządów, które najwięcej inwestują w infrastrukturę techniczną – transportową, komunalną i mieszkaniową. W niezależnym, organizowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota rankingu Krosno wyprzedził tylko Przemyśl i Świnoujście. Krosno zajęło także III miejsce w Rankingu Wykorzystania Środków Unijnych.
2013-10-28    UMKrosna0 komentarzy

Samorządy dostały promesy na odbudowę dróg

Ponad 3 mln zł otrzymał powiat krośnieński oraz 9 krośnieńskich gmin na odbudowę infrastruktury komunalnej zniszczonej przez powodzie w latach 2010-2012. Promesy wręczył wczoraj w Rzeszowie wiceminister administracji i cyfryzacji Włodzimierz Karpiński.
2013-03-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

SPLAST zbuduje nowy zakład w Krośnie

Podstrefa Krosno Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC wchodzi na następny stopień funkcjonowania. Pojawiają się pierwsi inwestorzy. Kosztem 30 milionów złotych jedlicki SPLAST wybuduje na jej terenie nową wytwórnię wyrobów z tworzyw sztucznych.
2012-02-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Będzie cieplej w szpitalu i w gminnych budynkach

19 lutego 2013 roku Zarząd Województwa Podkarpackiego dokonał oceny strategicznej i wybrał warunkowo do dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Budżetu Państwa projekty w ramach „Infrastruktury energetycznej”. Dofinansowanie ma szansę dostać 10 krośnieńskich gmin i 2 instytucje.
2013-02-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

TBS wybuduje 50 mieszkań

Krośnieńskie TBS rozpoczyna realizację kolejnych inwestycji. Będą to dwa bloki mieszkalne przy ul. Podchorążych – po 25 mieszkań w każdym. W jednym z bloków mieszkania będą przeznaczone do sprzedaży, w drugim - na wynajem. Planowany termin zakończenia prac budowlanych to czerwiec 2014.
2012-12-12    UM Krosna0 komentarzy

Można bezpieczniej poruszać się w Głowience i Wrocance

Powiat Krośnieński zakończył kolejną inwestycję związaną z przebudową dróg powiatowych. Tym razem zmodernizowane zostały dwa odcinki drogi Krosno – Rogi - Iwonicz: w Głowience i Wrocance oraz odgałęzienie od tej drogi w kierunku centrum Wrocanki. Przy wyremontowanych drogach wybudowano również chodniki. Dzisiaj odbył się oficjalny odbiór wykonanych prac.
2012-07-31    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Będzie prawie milion na powiatowe drogi

Starosta krośnieński Jan Juszczak otrzymał dzisiaj od wojewody podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej promesę na 960 tysięcy. Powiat krośnieński przeznaczy je na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
2012-07-04    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Będzie nowy - stary krośnieński rynek

Lada moment rozpocznie się przebudowa płyty rynku i oświetlenia. Inwestycja kosztować będzie blisko 3,5 mln zł i ma być gotowa początkiem czerwca. Będą nowe ławeczki, stylowe latarnie, donice i granitowe „chodniki”.
2012-03-29    UM Krosna0 komentarzy

Samorządy otrzymały środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Przedstawiciele 139 samorządów z Podkarpacia otrzymało dzisiaj z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Powiat krośnieński otrzymał 1,5 mln zł, a 8 krośnieńskich gmin 1,72 mln zł.
2012-03-14    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook