Galeria
(34349)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1294)
Kontakt
@

Gospodarka


Coraz bliżej do S-19

Odcinek drogi ekspresowej S-19 od Babicy do Barwinka będzie budowany wcześniej niż zakładały to plany sprzed kilku lat. Wspomniany odcinek drogi został wpisany na listę podstawowych przedsięwzięć w Kontrakcie Terytorialnym. Dokument został podpisany podczas konferencji „Teraźniejszość i przyszłość zrównoważonego układu komunikacyjnego Podkarpacia. Na horyzoncie pojawiają się też inne inwestycje, które pomogą ułatwić życie krośnieńskim kierowcom.
2017-10-16    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Pociągi pojadą pod Lwowską

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego podpisano dzisiaj porozumienie ramowe dotyczące wspólnej realizacji projektu komplementarnego w zakresie likwidacji problemów komunikacyjnych na skrzyżowaniach układu drogowego z linią kolejową nr 108 na terenie miasta Krosna. Porozumienie zostało zawarte pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a Miastem Krosnem przy udziale Województwa Podkarpackiego.
2016-11-09    UMKrosno0 komentarzy

Przybędzie kilkanaście kilometrów lepszych krośnieńskich dróg

Szansę na budowę i przebudowę ma ponad 18,5 kilometrów dróg na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zatwierdziła wstępną listę rankingową wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość 91 inwestycji to ponad 190 mln zł.
0000-00-00    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Będą kolejne drogowe inwestycje

Samorządowcy z Podkarpacia odebrali dziś z rąk wojewody 79 promes na 23 mln zł przeznaczone na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Wśród dofinansowanych samorządów jest m. in. powiat krośnieński oraz gminy: Iwonicz-Zdrój, Jaśliska, Korczyna, Rymanów oraz Wojaszówka.
2016-04-12    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krosno i Powiat Krośnieński przebudują kolejne drogi

Wojewoda zatwierdziła listę inwestycji drogowych, na które samorządy dostaną w tym roku pieniądze. Na przebudowę i rozbudowę dróg będą je mogły wydać m.in. Powiat Krośnieński i Gmina Krosno. Cztery krośnieńskie gminy przedstawiły zbyt słabe projekty, by mogły otrzymać dofinansowanie na ich realizację.
2016-01-26    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Prezydent Krosna wręczył Nagrody Gospodarcze

Podczas Forum Gospodarczego uroczyście zakończono konkurs promujący wyróżniające się krośnieńskie firmy. Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Krosna w kategorii Innowator i Eksporter nagrody zdobyła spółka FA Krosno, w kategorii Inwestor nagrodę zdobyła firma Splast, a Goodrich Aerospace Poland była najlepsza w kategorii Pracodawca. Nagrodę specjalną otrzymała KHS Krosno, a wyróżnienie firma Eco-line.
2015-10-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Już jutro otwarcie Parku Handlowego!

Budowa Parku Handlowego Miejsce Piastowe została zakończona w przewidzianym terminie i jest on gotowy do użytku. Już jutro pierwsi klienci będą mogli rozpocząć zakupy, a czekać będzie na nich wiele promocji i rabatów.
2014-11-27    0 komentarzy

Dziś blokada ronda w Miejscu Piastowym

Kierowcy planujący dzisiaj w godzinach popołudniowych przejazd przez Miejsce Piastowe powinni poszukać sobie dróg alternatywnych. W godzinach 15.00 – 17.00 na przejściach w okolicy ronda pojawić się ma znacznie zwiększona liczba pieszych.
2014-10-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Dalekobieżne pociągi powrócą na krośnieńskie tory

Po 5 latach przerwy PKP planuje wznowić dalekobieżne połączenia kolejowe w południowej części województwa podkarpackiego. Zgodnie z zapowiedzią od grudnia pociągi mają kursować na trasie Zagórz - Kraków – Warszawa - Gdynia.
2014-10-01    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Bezpieczna droga w Łękach Dukielskich

O prawie 5 kilometrów zwiększyła się długość, mających nową nawierzchnię, dróg powiatowych. Powiat Krośnieński zakończył właśnie prace w Łękach Dukielskich związane z przebudową drogi Kobylany – Wietrzno.
2014-09-18    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook