Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

Kolejne alarmy bombowe w szkołach

Po wczorajszym pisemnym egzaminie dojrzałości z języka polskiego dziś kolej na królową nauk. I był to kolejny „bombowy” dzień. O ile jednak wczoraj alarm bombowy trochę pozmieniał plany tylko maturzystom z Rymanowa, dzisiejszy egzamin z matematyki „zagrożony” był już w większości krośnieńskich szkół.

Podobnie jak wczoraj, w nocy i rano do placówek trafiły maile z informacjami o rzekomych alarmach bombowych. Ostrzeżenia otrzymało 8 szkół w Krośnie, czyli po za „Kopernikiem” wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. W powiecie krośnieńskim ostrzegawcze maile trafiły: w Jedliczu do Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół, w Dukli do Liceum Ogólnokształcącego, a w Iwoniczu do Zespołu Szkół. W tej placówce strażacy interweniowali już przed godziną 6. rano. Ewakuowano tam 16 uczniów z przyszkolnego internatu.

.           We wszystkich szkołach stan bezpieczeństwa sprawdzili pirotechnicy i strażacy. Zgodnie z przewidywaniami nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych.

Dzisiaj maile o rzekomych bombach dostały w całej Polsce 663 szkoły: w 481 szkołach – po sprawdzeniu przez służby – egzamin rozpoczął się zgodnie z harmonogramem o godzinie 9.00, w 181 placówkach matura z matematyki rozpoczęła się z opóźnieniem, a w jednym z liceów dla dorosłych egzamin odwołano.

CBŚP oceniło wiarygodność informacji przekazywanej przez sprawcę/sprawców do szkół, jako »niska«. Wszystkie alarmy, zarówno dzisiejsze, jak i wczorajsze, okazały się fałszywe. 
Grzegorz Skwara
0000-00-00
Tagi : matura

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook