Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

Bombowa matura licealistów w Rymanowie

Maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminów od języka polskiego. W większości szkół odbyło się to bez zakłóceń Niestety, w wielu placówkach szkolnych na terenie całego kraju ogłoszono rano alarmy bombowe. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie.

Tak jak w pozostałych przypadkach w kraju, również dyrekcja Zespołu Szkół w Rymanowie odebrała ostrzegawczego maila. Z zawartej w nim informacji wynikało, że w sali, w której ma się odbyć egzamin maturalny znajduje się ładunek wybuchowy.

Dyrektor placówki podjął decyzję o niewpuszczeniu młodzieży do szkoły. O godz. 8.15, podstawionymi autokarami 92 uczniów i 13 nauczycieli zostało przewiezionych do Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej, gdzie przeprowadzono egzamin maturalny z języka polskiego.

W tym czasie w rymanowskim liceum policyjni pirotechnicy oraz strażacy dokonali przeszukania budynku. Akcja zakończyła się tak samo jak we wszystkich przypadkach w Polsce - nie znaleziono żadnego ładunku wybuchowego.

Na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego tylko szkoła w Rymanowie została ewakuowana.

"Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o podejmowanych przez osobę lub osoby działaniach, których celem było sparaliżowanie przebiegu egzaminów maturalnych" – przekazała Centralna Komisja Egzaminacyjna w piśmie skierowanym do dyrektorów szkół.
Grzegorz Skwara
2019-05-06
Tagi : matura

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook