Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

Mariusz Błaszczak na ślubowaniu klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Szef resortu uczestniczył w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych w tej placówce.

Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym to największa szkoła mundurowa na Podkarpaciu. W 9 klasach uczy się 180 uczniów. Od 2017 roku szkoła uczestniczy w programie MON – Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Program zawiera zajęcia teoretyczne i praktyczne, w tym szkolenia poligonowe podczas obozów szkoleniowych.

Uczniowie trzech klas pierwszych tej placówki złożyli dziś uroczyste ślubowanie. Towarzyszyło im odnowienie ślubowania przez uczniów pozostałych roczników. Uroczystość odbyła się według zasad przyjętych w  ceremonii przysięgi wojskowej.

- Jesteście naszym bogactwem. To dzięki Wam przyszłość niesie lepsze, optymistyczne rokowania i maluje nowy obiecujący pejzaż. Mundur, który nosicie jest świadectwem przynależności do grona osób o szczególnych sprawnościach życiowych. Pierwszą z nich jest szacunek do Boga i ludzi, bo każda inna w ślad za nimi nadejdzie  - mówił we wprowadzeniu do uroczystości ks. Leszek Przybylski, dyrektor MZSP.

ślubowanie klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

Na placu apelowym przed budynkiem szkoły ślubowanie złożyli uczniowie klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

 

Minister Mariusz Błaszczak pogratulował wyboru szkoły uczniom Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Podkreślił, że złożenie ślubowania przez kadetów to ważna chwila. – To ważna chwila, dlatego że to jest potwierdzenie drogi jaką wybraliście. Jesteście uczniami klas mundurowych To szkoła, świetna szkoła, będzie kształtowała wasze postawy w życiu.

Wyraził przekonanie, - że postawa życiowa ukształtowana w tej szkole, tej świetnej szkole,  dzięki świetnej kadrze pedagogicznej, będzie gwarancją tego,  że do wojska polskiego i do służb, które   związane z zapewnieniem bezpieczeństwa Polsce i Polakom trafią ludzie zdecydowani, trafią ludzie dobrze wykształceni, trafią ludzie świadomi, tego że  dokonali dobrego wyboru - powiedział minister Błaszczak.

 

- Realizując mundurowy profil kształcenia nabywamy sprawności proobronnych, pogłębiamy jednak przede wszystkim w ten sposób poczucie naszej odpowiedzialności za Polskę, za własną przyszłość, za przyszłość najbliższych i każdego z rodaków – mówiła w imieniu ślubującej młodzieży Aleksandra Krowicka.

 

Mariusz Błaszczak na ślubowaniu klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

Wyróżniający się uczniowie klas mundurowych otrzymali z rąk szefa MON Mariusza Błaszczaka nagrody rzeczowe.

 

Oprawę zapewniła orkiestra Garnizonu Rzeszów i Kompania Honorowa 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej a zakończyła ją defiladą pododdziałów uczniowskich.

 

Relacje ze ślubowania klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym:

Fotograficzna  - w galerii 7dni.info

Filmowa – na portalu TeleKrosno.pl
Grzegorz Skwara
2019-03-27
Tagi : szkoły ponadgimnazjalne

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook