Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

Krośnieńskie licea w rankingu Perspektyw. Najlepszy „Kopernik”

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Żadna krośnieńska szkoła nie była na tyle dobra, by wziąć w nim udział, ale kilka z nich zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu. Najwyższą pozycję utrzymało I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.

W Rankingu Perspektywy 2019 Kapituła przeanalizowała wyniki 2126 liceów ogólnokształcących. Oceniając je brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach (30%) oraz wyniki matur  - przedmioty obowiązkowe  (25%) i przedmioty dodatkowe (45%).

Tradycyjnie już krośnieńskie I Liceum Ogólnokształcące w rankingu „Perspektyw”  zajmuje wysokie pozycje. W tym roku po raz kolejny otrzymało tytuł „Złotej szkoły”. Jego wynik to 59.62%  wyniku najlepszej szkoły w kraju.  Zajęcie 38 miejsca w Polsce oznacza powrót po czterech „słabszych” latach  na zajmowane wcześniej pozycje. W poprzednich latach szkoła była na 71 (2018), 64 (2017) i 76 (2016) miejscu. W województwie podkarpackim w tej edycji rankingu ustępuje tylko  LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa  i  I Społecznemu LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego z Tarnobrzegu.

Lekki spadek w klasyfikacji zanotowało II Liceum Ogólnokształcące, zajmując w tym roku 396 miejsce. Jego wynik to 39.21% najlepszej szkoły. W poprzednich latach „Guzikówka” zajmowała 327, 321 i 297 miejsce.

W rankingu sklasyfikowane zostało jeszcze dwie krośnieńskie szkoły. Katolickie Liceum Ogólnokształcące zajęło 623 miejsce. Dwa lata wcześniej było na 474 miejscu, a w poprzednim, tak jak w tym,  było po za pierwszą pięćsetką. III Liceum Ogólnokształcące  zajęło 793 miejsce.

Jedynym sklasyfikowanym liceum z terenu powiatu krośnieńskiego jest Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego z Rymanowa. W skali kraju znalazło się na 859 miejscu.

 

Ranking województwa podkarpackiego:

3. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie 

22. II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie

34. Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie

44. III Liceum Ogólnokształcące w Krośnie

47. Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Rymanowie        

 

 

Ranking Maturalny Liceów Ogólnokształcących 2019

W rankingu maturalnym  I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie zajęło co prawda słabsze niż w ogólnym rankingu 52-gie miejsce, ale jest to i tak awans o 38 miejsc. W poprzednich latach szkoła zajmowała: 90, 76 i 84 miejsce.  

 

Ranking Szkół Olimpijskich 2019

„Kopernik” awansował również w rankingu olimpijskim. Zajęta 27 lokata to wzrost o 4 miejsca. W 12 olimpiadach uczniowie szkoły osiem razy zostali laureatami i tyle samo było finalistów.

Drugą szkołą, skwalifikowaną na 146 miejscu, zostało Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego w Rymanowie. Do znalezienia się w rankingu wystarczyło posiadanie 3 laureatów startujących w dwóch olimpiadach.
Grzegorz Skwara
2019-01-10
Tagi : I LO Krosno, II LO Krosno, III LO Krosno, Liceum Katolickie Krosno, LO w Rymanowie

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook