Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1460)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

„Złote” technika w Krośnie i Miejscu Piastowym

Już po raz 18. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Mamy duży sukces. "Elektryk" wśród techników znalazł się na 10. pozycji, a w pierwszej „100” są jeszcze dwa michalickie technika z Miejsca Piastowego.

W tegorocznej edycji rankingu analizowane były wyniki 1817 techników. Wykaz 300 z nich został dzisiaj opublikowany. Mamy kolejny sukces.

Technikum nr 5 w Zespole Szkół w Krośnie znalazło się na dziesiątym miejscu na trzysta przedstawionych techników.  To już trzeci rok tak wysokiej pozycji „Elektryka”. Przed dwoma laty zajmował identyczną pozycję, a w ubiegłym roku był nawet na 5 miejscu.

Jeszcze wyżej, bo na 9 miejscu technikum zostało sklasyfikowane w rankingu zdawalności matur. Znacznie gorzej poszło z egzaminem zawodowym, bo szkoła została sklasyfikowana na 131 miejscu.  Jest to jednak 131 miejsce z pośród 1817 analizowanych szkół.

Miejsce 39. zajęło 4-letnie Technikum Informatyczne, a 60. Technikum Organizacji Reklamy z Michalickiego ZSP w Miejscu Piastowym.  Obie szkoły na fali wznoszącej.  Technikum Informatyczne  w 2014 było 92, w  2015 już 65 technikiem w kraju. Technikum Organizacji Reklamy od razu wskoczyło na tak wysokie miejsce. W rankingu matur pierwsze technikum znalazło się na 42, a drugie na „aż” 178 miejscu. To co Technikum Organizacji Reklamy straciło na maturach, zyskało na egzaminie zawodowym, który uczniowie zdali z bardzo dobrym wynikiem, co pozwoliło szkole zająć 15 miejsce w Polsce. Technikum Imformatyczne znalazło się w tym rankingu na 109 miejscu.

Brązowy medal, za 256 miejsce w rankingu, otrzymało Technikum w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Iwonicza-Zdróju. Taki wynik zawdzięcza wysokiemu poziomowi kształcenia zawodowego. W egzaminie zawodowym szkoła zajęła 91 miejsce w kraju.

Najwyżej, ale już poza listą najlepszej „300” znalazły się jeszcze dwa krośnieńskie technika” Technikum nr 4 im. I. Łukasiewicza w ZSP nr 4 i Technikum nr 1 im. Jana Szczepanika w ZSP nr 1.

 

Ranking techników w województwie podkarpackim

 

1.  Technikum nr 5 w ZS Ponadgimnazjalnych - Krosno 

3.  4-letnie Technikum Informatyczne w Michalickim ZSP - Miejsce Piastowe

5.  Technikum Organizacji Reklamy w MZSP - Miejsce Piastowe

15. Technikum w ZS Gastronomiczno-Hotelarskich - Iwonicz-Zdrój

29. Technikum nr 4 im. I. Łukasiewicza w ZSP nr 4 - Krosno

37. Technikum nr 1 im. Jana Szczepanika w ZSP nr 1 - Krosno           

 

 
Grzegorz Skwara
2016-01-14
Tagi :

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook