Galeria
(35352)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1324)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

Złoto dla „Kopernika”, srebro dla II Liceum na „Guzikówce”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W pierwszej „500” liceów znalazły się dwie krośnieńskie szkoły. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie otrzymało w tym roku złoty medal, a srebrny został przyznany przez autorów rankingu II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja.

Krośnieńskie I Liceum Ogólnokształcące w rankingu „Peryspektyw”  od lat zajmuje wysokie pozycje. W województwie podkarpackim ustępuje tylko  LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa.  W tym roku po raz kolejny otrzymało złoty medal, czyli znalazło się w pierwszej setce najlepszych liceów w kraju. Zajęte 76 miejsce w Polsce oznacza jednak znaczy spadek na liscie. W poprzednim roku szkoła była na 36, wcześniej na 42 i 38 miejscu.

Awans w klasyfikacji zanotowało II Liceum Ogólnokształcące, zajmując w tym roku 297 miejsce. „Załapało” się tym samym jeszcze na srebrny medal, które otrzymują szkoły do 300 miejsca. W poprzednim roku „Guzikówka” była poza pięćsetką, w 2014 była na 369 pozycji. 

W rankingu sklasyfikowane zostało jeszcze III Liceum Ogólnokształcące        oraz jedyna szkoła z powiatu krośnieńskiego - Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego z Rymanowa. Obie szkoły nie zmieściły się jednak do pierwszej pięćsetki.

 

Ranking województwa podkarpackiego.

 

2.  I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika 

15.  II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja

39.  III Liceum Ogólnokształcące

43.  Liceum Ogólnokształcące im. St. Wyspiańskiego - Rymanów     

 

Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, oraz egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Pod uwagę brano także sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych.

W tegorocznej edycji analizowane były wyniki ponad 2 tys. (2167) liceów ogólnokształcących.

 

 




Grzegorz Skwara
2016-01-14
Tagi : I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące,

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):