Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne

W II LO „nie uczą się dla szkoły, ale dla życia”

26 lutego w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. III miejsce zdobyła drużyna reprezentująca II LO z Krosna w składzie: Anna Litarowicz, Katarzyna Pelczar, i Patrycja Warzecha.

Konkurs „Wiedzy o Kulturze Antycznej” został już po raz szósty zorganizowany przez VI Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Ma charakter interdyscyplinarny i przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podkarpackiego, wykazujących szczególne zainteresowanie kulturą antyczną. 

Dziesięć najlepszych 3-osobowych drużyn po dwuetapowych, pisemnych eliminacjach zostało zakwalifikowanych przez Komisją Konkursową do finału. Polegał on na przedstawieniu „scenki rodzajowej” dotyczącej wybranej przez uczestników dziedziny życia w starożytności oraz udzieleniu odpowiedzi na wylosowane pytania. Krośnieńskie licealistki wcieliły się w role trzech bogiń w luźnej interpretacji mitologii greckiej.

Jury, składające się z pracowników naukowych pod przewodnictwem dr Piotra Berdowskiego oraz dr Macieja Milczanowskiego, bardzo wysoko oceniło krośnieńską wersję mitologii oraz znajomość antycznej rzeczywistości.  Przyznało drożynie „z Guzikówki” III miejsce, tuż za dwoma drużynami z Rzeszowa.

 

Nagroda dla II LO w Krośnie

Ania Litarowicz, Kasia Pelczar i Patrycja Warzecha z opiekunem - mgr Katarzyną Kudroń (foto: II LO)

 

Laureatki, obok dyplomów i nagród rzeczowych, otrzymały dodatkowe 20 punktów, o ile wybiorą studia na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku: Historia lub Kulturoznawstwo.

 

 
Grzegorz Skwara
2015-02-27
Tagi : II LO, nagroda, konkurs, antyk

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook