Galeria
(34627)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1303)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne


Technika z Krosna i Miejsca Piastowego w rankingu Perspektyw 2019

Jak co roku, tradycyjnie w styczniu, został opublikowany przez miesięcznik „Perspektywy” ranking najlepszych techników w Polsce. „Złotą szkołą” zostało Technikum z „Elektryka”, srebrną – Technikum z Miejsca Piastowego, a brązową dwa technika z Krosna i jedno z Iwonicza-Zdroju.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krośnieńskie licea w rankingu Perspektyw. Najlepszy „Kopernik”

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Żadna krośnieńska szkoła nie była na tyle dobra, by wziąć w nim udział, ale kilka z nich zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu. Najwyższą pozycję utrzymało I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Złote” technika w Krośnie i Miejscu Piastowym

Już po raz 18. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Mamy duży sukces. "Elektryk" wśród techników znalazł się na 10. pozycji, a w pierwszej „100” są jeszcze dwa michalickie technika z Miejsca Piastowego.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Złoto dla „Kopernika”, srebro dla II Liceum na „Guzikówce”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W pierwszej „500” liceów znalazły się dwie krośnieńskie szkoły. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie otrzymało w tym roku złoty medal, a srebrny został przyznany przez autorów rankingu II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W II LO „nie uczą się dla szkoły, ale dla życia”

26 lutego w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. III miejsce zdobyła drużyna reprezentująca II LO z Krosna w składzie: Anna Litarowicz, Katarzyna Pelczar, i Patrycja Warzecha.
2015-02-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Grzegorz Kostycz z Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężył w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej. Dzisiaj 10. laureatów konkursu otrzymała nagrody podczas obchodów Święta Patrona Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.
2014-02-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Licealiści z Krosna nagrodzeni w Olimpiadzie Astronomicznej

O tym, że patron szkoły jednak do czegoś zobowiązuje, pokazali Jakub Ahaddad i Maciej Głowacki z krośnieńskiego „Kopernika”. Zajęli 2 i 3 miejsce w 56. Olimpiadzie Astronomicznej zakończonej dzisiaj w Chorzowie.
2013-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jaką wybrać szkołę? Wskazówki były na Targach Edukacyjnych

Targi Edukacyjne to możliwość i okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Kolejna edycja targów pokazuje, że wskazówki co prawda nadal można dostać na targach, ale czas zatrzymał się na nich dobre kilka lat temu.
2012-04-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Fryzjerki z Krosna najlepsze w województwie

   Kolejne sukcesy odniosły uczennice ZSP Nr 2 w Krośnie. Tym razem w XXXIV Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego wśród najlepszych znalazły się Agata Kaczkowska i Bogusława Szczurek.
2012-02-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W Jedliczu powstał Klub Historyczny im. Armii Krajowej

    Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu z okazji patronalnego święta zorganizował uroczyste spotkanie, w trakcie którego zainaugurowano działalność międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Celem klubu jest upowszechnianie wiedzy na temat żołnierzy Armii Krajowej i utrwalanie o nich pamięci.
2012-02-21    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook