Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja » Ponadgimnazjalne


Kolejne alarmy bombowe w szkołach

Po wczorajszym pisemnym egzaminie dojrzałości z języka polskiego dziś kolej na królową nauk. I był to kolejny „bombowy” dzień. O ile jednak wczoraj alarm bombowy trochę pozmieniał plany tylko maturzystom z Rymanowa, dzisiejszy egzamin z matematyki „zagrożony” był już w większości krośnieńskich szkół.
0000-00-00    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Bombowa matura licealistów w Rymanowie

Maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminów od języka polskiego. W większości szkół odbyło się to bez zakłóceń Niestety, w wielu placówkach szkolnych na terenie całego kraju ogłoszono rano alarmy bombowe. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie.
2019-05-06    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Mariusz Błaszczak na ślubowaniu klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Szef resortu uczestniczył w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych w tej placówce.
2019-03-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Technika z Krosna i Miejsca Piastowego w rankingu Perspektyw 2019

Jak co roku, tradycyjnie w styczniu, został opublikowany przez miesięcznik „Perspektywy” ranking najlepszych techników w Polsce. „Złotą szkołą” zostało Technikum z „Elektryka”, srebrną – Technikum z Miejsca Piastowego, a brązową dwa technika z Krosna i jedno z Iwonicza-Zdroju.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krośnieńskie licea w rankingu Perspektyw. Najlepszy „Kopernik”

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Żadna krośnieńska szkoła nie była na tyle dobra, by wziąć w nim udział, ale kilka z nich zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu. Najwyższą pozycję utrzymało I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

„Złote” technika w Krośnie i Miejscu Piastowym

Już po raz 18. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Mamy duży sukces. "Elektryk" wśród techników znalazł się na 10. pozycji, a w pierwszej „100” są jeszcze dwa michalickie technika z Miejsca Piastowego.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Złoto dla „Kopernika”, srebro dla II Liceum na „Guzikówce”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W pierwszej „500” liceów znalazły się dwie krośnieńskie szkoły. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie otrzymało w tym roku złoty medal, a srebrny został przyznany przez autorów rankingu II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W II LO „nie uczą się dla szkoły, ale dla życia”

26 lutego w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. III miejsce zdobyła drużyna reprezentująca II LO z Krosna w składzie: Anna Litarowicz, Katarzyna Pelczar, i Patrycja Warzecha.
2015-02-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Grzegorz Kostycz z Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężył w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej. Dzisiaj 10. laureatów konkursu otrzymała nagrody podczas obchodów Święta Patrona Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.
2014-02-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Licealiści z Krosna nagrodzeni w Olimpiadzie Astronomicznej

O tym, że patron szkoły jednak do czegoś zobowiązuje, pokazali Jakub Ahaddad i Maciej Głowacki z krośnieńskiego „Kopernika”. Zajęli 2 i 3 miejsce w 56. Olimpiadzie Astronomicznej zakończonej dzisiaj w Chorzowie.
2013-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook