Galeria
(34627)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1303)
Kontakt
@

Edukacja


Dukielskie uczennice najlepiej znają Ziemię Krośnieńską

Z kalendarza jeszcze kilka kartek musi spaść, by rozpoczęła się wiosna, ale słońce nie patrząc w kalendarz od dłuższego czasu osusza już beskidzkie ścieżki. Zanim jednak uczniowie pojawią się na nich jako turyści, a odpoczynek i nocleg znajdą w schronisku, mieli okazję w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dukli wykazać się teoretyczną znajomością terenu powiatu krośnieńskiego.
2014-03-12    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Grzegorz Kostycz z Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężył w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej. Dzisiaj 10. laureatów konkursu otrzymała nagrody podczas obchodów Święta Patrona Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.
2014-02-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nowe specjalności menedżerskie w PWSZ w Krośnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Pigonia w Krośnie uzyskała decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie. Absolwenci trwających sześć semestrów studiów, prowadzonych zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, uzyskają tytuł zawodowy licencjata.
2013-07-13    Piotr Lenik0 komentarzy

Warto się było uczyć

143 nagrody i wyróżnienia za wyniki naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów krośnieńskich szkół rozdane. 274 uczniów odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w minionym roku szkolnym.
2013-06-19    UMKrosna0 komentarzy

Licealiści z Krosna nagrodzeni w Olimpiadzie Astronomicznej

O tym, że patron szkoły jednak do czegoś zobowiązuje, pokazali Jakub Ahaddad i Maciej Głowacki z krośnieńskiego „Kopernika”. Zajęli 2 i 3 miejsce w 56. Olimpiadzie Astronomicznej zakończonej dzisiaj w Chorzowie.
2013-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jaką wybrać szkołę? Wskazówki były na Targach Edukacyjnych

Targi Edukacyjne to możliwość i okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Kolejna edycja targów pokazuje, że wskazówki co prawda nadal można dostać na targach, ale czas zatrzymał się na nich dobre kilka lat temu.
2012-04-03    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Zmarła Donata Samson. Była wicedyrektor ZSGH

    21 lutego 2012 zmarła w wieku 63 lat Donata Samson. Wieloletnia nauczycielka i wicedyrektor Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwonicz-Zdroju.
2012-02-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Fryzjerki z Krosna najlepsze w województwie

   Kolejne sukcesy odniosły uczennice ZSP Nr 2 w Krośnie. Tym razem w XXXIV Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego wśród najlepszych znalazły się Agata Kaczkowska i Bogusława Szczurek.
2012-02-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W Jedliczu powstał Klub Historyczny im. Armii Krajowej

    Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu z okazji patronalnego święta zorganizował uroczyste spotkanie, w trakcie którego zainaugurowano działalność międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej. Celem klubu jest upowszechnianie wiedzy na temat żołnierzy Armii Krajowej i utrwalanie o nich pamięci.
2012-02-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

EURO 2012 już ruszyło

    Tak, ruszyło na szczeblu wojewódzkim lecz nie na pięknych nowych obiektach sportowych, tylko w pracowniach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im ks. Stanisława Szpetnara w Krośnie oraz Wytwórni Ciast i Lodów „SANTOS” Marka Bargieła – mistrza cukiernika.
2012-01-16    Beata Jaracz0 komentarzyFacebook