Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1390)
Kontakt
@

Edukacja


„Złote” technika w Krośnie i Miejscu Piastowym

Już po raz 18. został opublikowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2016. Mamy duży sukces. "Elektryk" wśród techników znalazł się na 10. pozycji, a w pierwszej „100” są jeszcze dwa michalickie technika z Miejsca Piastowego.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Złoto dla „Kopernika”, srebro dla II Liceum na „Guzikówce”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy opublikowała najnowszy Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W pierwszej „500” liceów znalazły się dwie krośnieńskie szkoły. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie otrzymało w tym roku złoty medal, a srebrny został przyznany przez autorów rankingu II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja.
2016-01-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

W II LO „nie uczą się dla szkoły, ale dla życia”

26 lutego w Rzeszowie odbył się Finał Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. III miejsce zdobyła drużyna reprezentująca II LO z Krosna w składzie: Anna Litarowicz, Katarzyna Pelczar, i Patrycja Warzecha.
2015-02-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Terminy i kryteria rekrutacji do krośnieńskich przedszkoli

Rekrutacja na rok szkolny 2015/2016 do miejskich przedszkoli w Krośnie będzie prowadzona, podobnie jak w latach ubiegłych, z wykorzystaniem systemu informatycznego.
2015-02-05    UMKrosna0 komentarzy

Dukielskie uczennice najlepiej znają Ziemię Krośnieńską

Z kalendarza jeszcze kilka kartek musi spaść, by rozpoczęła się wiosna, ale słońce nie patrząc w kalendarz od dłuższego czasu osusza już beskidzkie ścieżki. Zanim jednak uczniowie pojawią się na nich jako turyści, a odpoczynek i nocleg znajdą w schronisku, mieli okazję w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dukli wykazać się teoretyczną znajomością terenu powiatu krośnieńskiego.
2014-03-12    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Grzegorz Kostycz z Zespołu Szkół w Iwoniczu zwyciężył w VI Powiatowym Konkursie Wiedzy o Armii Krajowej. Dzisiaj 10. laureatów konkursu otrzymała nagrody podczas obchodów Święta Patrona Zespołu Szkół im. AK w Jedliczu.
2014-02-14    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nowe specjalności menedżerskie w PWSZ w Krośnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. S. Pigonia w Krośnie uzyskała decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na kierunku Zarządzanie. Absolwenci trwających sześć semestrów studiów, prowadzonych zarówno w formie stacjonarnej, jak i niestacjonarnej, uzyskają tytuł zawodowy licencjata.
2013-07-13    Piotr Lenik0 komentarzy

Warto się było uczyć

143 nagrody i wyróżnienia za wyniki naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów krośnieńskich szkół rozdane. 274 uczniów odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w minionym roku szkolnym.
2013-06-19    UMKrosna0 komentarzy

Licealiści z Krosna nagrodzeni w Olimpiadzie Astronomicznej

O tym, że patron szkoły jednak do czegoś zobowiązuje, pokazali Jakub Ahaddad i Maciej Głowacki z krośnieńskiego „Kopernika”. Zajęli 2 i 3 miejsce w 56. Olimpiadzie Astronomicznej zakończonej dzisiaj w Chorzowie.
2013-03-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jaką wybrać szkołę? Wskazówki były na Targach Edukacyjnych

Targi Edukacyjne to możliwość i okazja do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkół ponadgimnazjalnych i placówek oświatowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Kolejna edycja targów pokazuje, że wskazówki co prawda nadal można dostać na targach, ale czas zatrzymał się na nich dobre kilka lat temu.
2012-04-03    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook