Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Edukacja


Kolejne alarmy bombowe w szkołach

Po wczorajszym pisemnym egzaminie dojrzałości z języka polskiego dziś kolej na królową nauk. I był to kolejny „bombowy” dzień. O ile jednak wczoraj alarm bombowy trochę pozmieniał plany tylko maturzystom z Rymanowa, dzisiejszy egzamin z matematyki „zagrożony” był już w większości krośnieńskich szkół.
0000-00-00    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Bombowa matura licealistów w Rymanowie

Maturzyści rozpoczęli pisanie egzaminów od języka polskiego. W większości szkół odbyło się to bez zakłóceń Niestety, w wielu placówkach szkolnych na terenie całego kraju ogłoszono rano alarmy bombowe. Do takiej sytuacji doszło m.in. w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie.
2019-05-06    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Mariusz Błaszczak na ślubowaniu klas mundurowych MZSP w Miejscu Piastowym

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak odwiedził dzisiaj Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Szef resortu uczestniczył w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych w tej placówce.
2019-03-27    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Uczniowie z Dukli najlepiej znają Parki Krajobrazowe

Uczniowie z Dukli wygrali wojewódzki etap Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego - „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Tym samym zostali reprezentantami Podkarpacia w organizowanym w czerwcu ogólnopolskim finale. Uczestnikom dzisiejszych zmagań gratulowała Maria Kurowska – członek zarządu województwa.
2019-03-26    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Technika z Krosna i Miejsca Piastowego w rankingu Perspektyw 2019

Jak co roku, tradycyjnie w styczniu, został opublikowany przez miesięcznik „Perspektywy” ranking najlepszych techników w Polsce. „Złotą szkołą” zostało Technikum z „Elektryka”, srebrną – Technikum z Miejsca Piastowego, a brązową dwa technika z Krosna i jedno z Iwonicza-Zdroju.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Krośnieńskie licea w rankingu Perspektyw. Najlepszy „Kopernik”

10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Żadna krośnieńska szkoła nie była na tyle dobra, by wziąć w nim udział, ale kilka z nich zostało sklasyfikowanych w tegorocznej edycji rankingu. Najwyższą pozycję utrzymało I Liceum Ogólnokształcącym w Krośnie.
2019-01-10    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiat Krośnieński - Moja Mała Ojczyzna

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dukli odbyła się dzisiaj VIII edycja konkursu wiedzy turystyczno-krajoznawczej „POWIAT KROŚNIEŃSKI - MOJA MAŁA OJCZYZNA”. W tym roku bezapelacyjnym zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została znowu Natalia Bendas, a wśród gimnazjalistów najszerszą wiedzą wykazał się Jakub Folcik.
2018-04-09    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Jubileusz 50-lecia krośnieńskiej „ósemki”

W dniach 20-21 X 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 8 im. Dar Górników w Krośnie obchodziła 50-lecie swojego istnienia. Z tej okazji jej uczniom przekazano sztandar ufundowany przez Radę Rodziców.
2016-10-21    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Nagrody Prezydenta Miasta Krosna za rok szkolny 2015/2016

Po raz czternasty zostały wręczone nagrody Prezydenta Miasta Krosna dla uczniów, którzy w mijającym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych.
2016-06-22    Grzegorz Skwara0 komentarzy

Powiat Krośnieński – Moja Mała Ojczyzna

Tradycyjnie już, na rozpoczęcie szkolnego sezonu turystycznego w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Dukli, odbył się dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krośnieńskiego konkurs wiedzy krajoznawczo - turystycznej. W tym roku omnibusami powiatu krośnieńskiego zostały Natalia Bendas z Gimnazjum w Dukli oraz Marlena Jaworska z Zespołu Szkół w Iwoniczu.
2016-04-07    Grzegorz Skwara0 komentarzyFacebook