Galeria
(35828)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1391)
Kontakt
@

Bezpieczeństwo » Straż graniczna

Przemycony towar zarekwirowany w Krośnie

Już od ponad dekady możemy przekraczać granicę polsko-słowacką nie będąc kontrolowani przez Straż Graniczną. To, że nie spotkamy na granicy jej funkcjonariuszy nie znaczy, że nie istnieją. Przekonał się o tym 40-letni mieszkaniec Krosna.

Chociaż tak właściwie to krośnianin przekonał się tylko o tym, że funkcjonariusze działają skutecznie nawet w mieście oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od granicy. O tym, że Służba Graniczna istnieje wiedział bardzo dobrze, prowadząc szeroką „działalność handlową” polegającą na imporcie wysokoakcyzowych towarów.   W należącym do niego  mieszkaniu, w 3 garażach i w dwóch samochodach funkcjonariusze znaleźli 8 630 paczek papierosów, 27 litrów alkoholu i ponad 123 kg krajanki tytoniowej. Niestety, bez polskich banderol.

 

Przemycony towar zarekwirowany w Krośnie

Garaż był co prawda pod ochroną, ale nie przed funkcjonariuszami Służby Granicznej( foto: SG)

 

Funkcjonariuszom Straży Granicznej pozostało w takim przypadku tylko zająć ujawniony towar. Jego wartość ocenili na 211 tysięcy złotych, a przeciwko jego dotychczasowemu właścicielowi wszczęli postępowanie karno-skarbowe. Grozi mu wysoka grzywna, a już teraz w ramach kary może policzyć sobie utratę ponad 200 tysięcy złotych, bowiem zatrzymany towar ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.
Grzegorz Skwara
2015-06-30
Tagi : Krosno, Straż Graniczna, przemyt

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook