Galeria
(37117)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1481)
Kontakt
@

Bezpieczeństwo » Policja

Bezpieczne święta na krośnieńskich drogach

Przez cztery dni na polskich drogach trwała akcja „Wielkanoc 2016”, podczas której przez minione dni świąteczne policja pilnowała porządku na drogach. W tym roku na drogach powiatu krośnieńskiego było bardzo bezpiecznie.

W okresie świątecznym zmieniają się użytkownicy dróg. Zmniejsza się ruch firmowych samochodów, a w okresie świątecznym całkowicie znikają z dróg tiry, natomiast najpierw zwiększa się jego nasilenie w pobliżu centrów handlowych, a później na drogi ruszają „rodzinne” samochody, aby ich użytkownicy mogli spędzić święta wspólnie ze swoimi bliskimi. 

Nad ich bezpieczeństwem i płynnością ruchu, w ramach akcji "Wielkanoc 2016", od  Wielkiego Piątku czuwali funkcjonariusze policji. W Krośnie i powiecie krośnieńskim przez cztery dni brało w tych działaniach udział 55 policjantów ruchu drogowego oraz 103 z wydziału prewencji i z komisariatów. Monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne. Pracy wiele nie mieli, bowiem w  tym roku podczas świąt kierowcy jeździli bardzo ostrożnie i nie doszło do żadnego wypadku. Nie obeszło się jednak bez kilkunastu kolizji drogowych.

Podczas kontroli drogowej baczną uwagę policjanci zwracali również na trzeźwość kierowców.  W wyniku tych działań zatrzymali siedmiu użytkowników dróg, którzy w świątecznej atmosferze zapomnieli o haśle „piłeś – nie jedź”.
Grzegorz Skwara
2016-03-29
Tagi : Krosno, powiat krosnieński, policja, drogówka

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):
Facebook