Galeria
(29314)
Katalog firm
(84)
TeleKrosno
(1188)
Kontakt
@

X Konkurs Plastyczny - Wielkanocne Tradycje Pogranicza

W czasie odbywającego się dzisiaj w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza Kiermaszu Wielkanocnym ogłoszono wyniki i wręczono nagrody laureatom X Konkursu Plastycznego - Wielkanocne Tradycje Pogranicza "Palma, Pisanka, Wieniec, Ozdoba świąteczna”.

W tym roku na konkurs wpłynęło ponad 300 prac w 4 grupach i V kategoriach wiekowych. Prace zostały wykonane przez dzieci, młodzież oraz dorosłych z placówek oświatowych z terenu miasta Krosna, powiatu krośnieńskiego oraz administracyjnych odpowiedników na Słowacji i Ukrainie zgłoszone przez odpowiednie dla miejsca zamieszkania szkoły, ośrodki kultury i Koła Gospodyń Wiejskich. 

X Konkurs Plastyczny - Wielkanocne Tradycje Pogranicza

Komisja zwróciła uwagę na wyjątkowo pięknie wykonane w tym roku plamy

 

Oceniająca konkursowe prace komisja w składzie: Nina Rostkowska – przewodnicząca, Alicja Bogacz, Anna Dubiel, i Joanna Topolska – Uliasz przyznała 56 nagród:

 

- w grupie „Palma”, w kategorii – szkoła podstawowa /kl. I – III/

I miejsce – Karolina Szajna – SP w Iwoniczu

II miejsce – Milena Miezin – SP z OI nr 14 w Krośnie

III miejsce – Maria Jurczyk – SP w Iwoniczu

 

-w  grupie „Palma”, w kategorii – szkoła podstawowa /kl. IV – VI/

2 równorzędne nagrody:

1. Emilia Stefanik – SP nr 6 w Krośnie

2. Hubert Szewd – MZS nr 8 w Krośnie

Wyróżnienia:

Justyna Kozubal – OSM I st. w Krośnie

Julia Płoszczyca – MZS nr 8 w Krośnie

 

- w grupie „Palma” w kategorii – gimnazja

I miejsce – Joanna Kozimor – ZSP we Wróbliku Szlacheckim

II miejsce – Dominika Ziemiańska – ZSP we Wróbliku Szlacheckim

- Eryka Głód - Gimnazjum w Zręcinie

III miejsce – Sylwia Sysak - Gimnazjum w Zręcinie

 

- w Grupie „Palma” w kategorii – szkoły ponadgimnazjalne

nie przyznano

 

- w Grupie „Palma” w kategorii – dorośli

Grand Prix – KGW Iwonicz Zdrój

Nagroda – Regionalne Stowarzyszenie Twórców i Animatorów Kultury Ludowej w Lubatowej

 

- w grupie „Pisanka”, w kategorii szkoły podstawowe /kl. I –III/

3 równorzędne nagrody:

Antonina Wajda – SP nr 7 w Krośnie

Martyna Kuźmińska – SP nr 5 w Krośnie

Wiktoria Mazurek – SP nr 7 w Krośnie

Wyróżnienie: Beata Baran - OSM I st. w Krośnie

Karolina Wacek – SP z OI nr 14 w Krośnie

 

- w grupie „Pisanka”, w kategorii szkoły podstawowe /kl. IV – VI/

I miejsce – Przemysław Mercik – MZS nr 8 w Krośnie

II miejsce – Szymon Gółd - SP w Wojaszówce

III miejsce – Sofia Woroniak – Ukraina

Wyróżnienie: Katarzyna Kraska – SP w Chorkówce

 

- w grupie „Pisanka”, w kategorii: gimnazja

I miejsce - Krystyna Mizik – Ukraina

II miejsce – Marcel Kędzierski – Gimnazjum z OI nr 3 w Krośnie

 

- w grupie „Pisanka”, w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Marta Szymczyk – Technikum Architektury nr 6 w Krośnie

II miejsce – Adam Pikul – SOSW w Krośnie

 

- w grupie „Pisanka”, w kategorii: dorośli

I miejsce – Krystyna Hejnar – Krosno

II miejsce – Renata Głąb – Pawłosiów

III miejsce – Irena Hicová – Stropkov

 

- w grupie „Wieniec”, w kategorii: szkoły podstawowe /kl. I –III/

2 równorzędne nagrody: Paulina Bokota – SP nr 7 w Krośnie

Ema Jančišinová – Cirkevná Základná Škola w Swidniku

 

- w grupie „Wieniec”, w kategorii: szkoły podstawowe /kl. IV – VI/

Nagroda: Simona Nemcová – Sūkromná Zakladná Umelecká Škola Strpokov

Erik Šivák – Detský Domov Świdnik

Wyróżnienie: Paweł Soboń - SP w Chorkówce

Adriana Lewicka – MZS nr 8 w Krośnie

 

- w grupie „Wieniec”, w kategorii: gimnazja:

3 równorzędne wyróżnienia:

Patrycja Musiał – Gimnazjum z OI nr 3 w Krośnie

Wiktoria Prajznar – Gimnazjum z OI nr 3 w Krośnie

Adrianna Kandefer – Gimnazjum z OI nr 3 w Krośnie

 

- w grupie „Wieniec”, w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:

Wyróżnienie:

Agnieszka Gancarz – Internat Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu

Piastowym

 

- w grupie „Wieniec”, w kategorii: dorośli

Nagroda: Erika Andrejcová, Šmajdová – Świdnik

 

- w grupie „Ozdoba świąteczna”, w kategorii: szkoły podstawowe /kl. I –III/

I miejsce – Aleksandra Zakrzewska – SP nr 12 w Krośnie

II miejsce – Kamila Szczurek – SP w Iwoniczu

III miejsce – Bartosz Słyś – SP nr 8 w Krośnie

Wyróżnienie:

Lena Maraj – MZS nr 8 w Krośnie

Julia Machowska – SP nr 12 w Krośnie

Maria Michałkowska – SP nr 8 w Krośnie

Helenka Komiśákova – Stropkov

 

- w grupie „Ozdoba świąteczna”, w kategorii: szkoły podstawowe /kl. IV –VI/

I miejsce - Weronika Guzik - MZS nr 8 w Krośnie

II miejsce – Natalia Czelny – SP z OI nr 14 w Krośnie

III miejsce - Magdalena Bugiel – SP w Chorkówce

Wyróżnienie:

Aleksandra Halušková – ZŠ Okrúhle

Tóbias Bača – SŠZŠ Świdnik

 

- w grupie „Ozdoba świąteczna”, w kategorii: gimnazja

Wyróżnienie: Weronika Kucharska – ZSP w Klimkówce

 

- w grupie „Ozdoba świąteczna”, w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne

Nagroda – Justyna Stabryła – Internat Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

w Miejscu Piastowym

 

- w grupie „Ozdoba świąteczna”, w kategorii: dorośli

2 nagrody równorzędne:

Irena Laciková – Świdnik

Irena Hicová – Stropkov

 

 




Grzegorz Skwara
2015-03-29
Tagi : Krosno, powiat krośnieński, konkurs plastyczny, pisanki, palmy

Podziel się :


Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz:


       Podpis :      

Komentarze (0):




Facebook